Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Nauczyciele
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  Przyjaciele szkoły
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Luty 2018  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Aktualności

Szkoła Podstawowa w Osięcinach bierze udział w projekcie "Gramy w piłkę ręczną".
W działaniach projektowych bierze udział 160 szkół z całej Polski - po 10 z każdego województwa. Wśród placówek z kujawsko-pomorskiego jest m. in. Szkoła Podstawowa w Osięcinach.


Program "Gramy w piłkę ręczną" to forma skierowana dla młodszych, mająca na celu zachęcić dzieci do uprawiania tej dyscypliny i wyłonić szczególnie uzdolnionych młodych szczypiornistów. Ideą tej ogólnopolskiej inicjatywy jest również zwiększenie liczby dzieci aktywnie spędzających czas wolny i wpływanie na ich sprawność fizyczną, integracja uczniów, ich rodziców i nauczycieli wychowania fizycznego oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.
Projekt "Gramy w piłkę ręczną" obejmuje nie tylko organizację zajęć ze szczypiorniaka w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, ale również wyposażenie szkół biorących w nim udział w nowy sprzęt sportowy. Nasza szkoła otrzymała dwie bramki składane, 10 piłek oraz 20 koszulek. W ramach działań projektowych każdy nauczyciel biorący udział w programie otrzyma materiały dotyczącą nauczania piłki ręcznej w szkole podstawowej oraz będzie mógł wziąć udział w jednym ze szkoleń ?Handball at School?, które zostaną zorganizowane we współpracy z IHF (International Handball Federation). Ponadto, na terenie każdego województwa ma zostać zorganizowany turniej/festyn, mający na celu integrację środowiska oraz promocję aktywnego spędzania czasu wolnego.
Nauczyciel wychowania fizycznego: Agnieszka Dąbrowska
 

 
 

Stopka