Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Lipiec 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Aktualności

Projekt ''Godziny bez internetu''
M. Skonieczna, T. Polaszewski

      Klasa VIa realizowała w czerwcu projekt, który nosił wymowny tytuł "Godziny bez Internetu". Głównym celem tego projektu było ukazanie jak można w ciekawy sposób spędzić wiele godzin nie spoglądając w telefon, ani nie siedząc przed komputerem. Tak też się stało...Projekt zawierał cztery przedsięwzięcia:

1. Ognisko z pieczeniem kiełbas i śpiewem przy akompaniamencie gitary.

To przedsięwzięcie wspomógł chór szkolny, którego członkowie udali się z klasą VIa na działkę do pani Wojciechowskiej. Tam przy ognisku śpiewaliśmy wcześniej nauczone piosenki harcerskie i turystyczne, posililiśmy się upieczonymi kiełbaskami oraz były różne zabawy.

2. Wycieczka rowerowa.

Na wycieczkę po okolicach Osięcin wyruszyli najwytrwalsi uczniowie klasy VIa. Łącznie przejechaliśmy około 16 km, a odwiedzaliśmy po drodze domy naszych kolegów i koleżanek m.in. w Woli Skarbkowej i Karolinie. Byliśmy też w Bartłomiejowicach, gdzie zregenerowaliśmy siły nad stawem i na placu zabaw.

3. Festyn gier i zabaw na Orliku.

Spotkanie to było rodzinne, gdyż przybyli na nie także rodzice i rodzeństwo. Rozegraliśmy mecz w piłkę nożną; graliśmy w piłkę siatkową: w tak zwaną "pyrę" i w "piątki"; skakaliśmy przez gumę; graliśmy w kapsle, w "chłopka" i w "klasy". Starsi chętnie angażowali się w te gry i zabawy przypominając sobie swoje dzieciństwo, a młodsi poznali nowe sposoby na spędzenie wolnego czasu na powietrzu.

4. Gra miejska.

Ostatnim przedsięwzięciem była bardzo ciekawa zabawa, którą można porównać do dawnych"podchodów". Dwie drużyny: rodziców i dzieci otrzymali plany Osięcin  z zaznaczonymi miejscami, gdzie mają dotrzeć i wykonać różne zadania. Obie drużyny wykonały zadania prawidłowo, ale szybsza była drużyna dzieci i to oni wygrali rywalizację. Na wszystkich czekał poczęstunek na działce u pani Wojciechowskiej, gdzie miło spędziliśmy rodzinne popołudnie. Oczywiście "bez Internetu..."

wychowawca: Małgorzata Skonieczna 

 

 
 
 
 
 
 
 

Stopka