Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Lipiec 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolego
T. Polaszewski

19 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej  w Osięcinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, a o godz. 10.30 w budynku Gimnazjum pożegnanie absolwentów.

Spotkanie poprowadził dyrektor szkoły pan Andrzej Polaszek. Obecni byli: wicedyrektor pan Andrzej Rosiński, wicedyrektor pani Grażyna Kamionka, przedstawiciele Rady Gminy, Rady Rodziców, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy niepedagogiczni szkoły, rodzice, uczniowie.
Rozdane zostały nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce (w tym nagrody wójta), osiągnięcia w sporcie, działalność na rzecz biblioteki, wolontariatu, tytuły laureatów, wysokie wyniki egzaminu oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

W przemówieniu dyrektor podsumował  dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Wspomniał m.in., że "szkoła pozyskiwała fundusze zewnętrzne na realizację wielu projektów. Najważniejszym był projekt  "Wyrównywanie szans edukacyjnych dla uczniów z terenu gminy Osięciny". W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowano dodatkowe zajęcia dla 280 uczniów, którzy podzieleni na 35 grup realizowali różnorodne zajęcia pomocowe i rozwijające zainteresowania (zajęcia wyrównawcze z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego; zajęcia dla uczniów uzdolnionych z matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego i informatyki;  zajęcia socjoterapeutyczne, korekcyjno - kompensacyjne, logopedyczne i dydaktyczno-wyrównawcze; warsztaty z doradztwa edukacyjno-zawodowego).  Poza tym zakupiono pomoce dydaktyczne za kwotę ok. 50 tys. złotych.

     Dzieci z klas drugich brały udział w projekcie "Już pływam". Przez 20 wyjazdów na basen w Radziejowie, grupa 42 uczniów nauczyła się pływać. Braliśmy czynny udział w projekcie Agencji Rozwoju Rynku Rolnego -"Szklanka mleka".

Uczniowie realizowali różnorodne projekty edukacyjne w ramach zajęć szkolnych". Poza tym dyrektor nadmienił, że szkoła zorganizowała wiele konkursów, uczniowie osiągali liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, recytatorskich, ortograficznych, sportowych i innych. Poza tym brali udział w wycieczkach krajowych i zagranicznych. Dla uczczenia ważnych dat w kalendarzu odbyło się wiele uroczystości dla całej społeczności szkolnej. Dyrektor wspomniał również, że biblioteka szkolna realizowała przeróżne akcje promujące czytelnictwo.

W drugiej części zakończenia roku szkolnego o godz. 10.30 w auli budynku gimnazjum miało miejsce pożegnanie absolwentów. Był to historyczny moment, bowiem po raz pierwszy po kilkunastu latach budynek szkoły opuszczali uczniowie klas ósmych i po raz ostatni uczniowie gimnazjum.

Absolwenci żegnali się takimi słowami:

"Wręczeniem świadectw ukończenia szkoły zostanie zamknięty następny rozdział naszego życia - życia szkolnego. Jak się zapisał w naszej pamięci? Różnymi zgłoskami, ale na pewno na trwałe wyrył się w sercu każdego z nas. Kłaniamy się wszystkim, którzy uwierzyli, że uda nam się przejść kruchy most nad rwącą rzeką wiedzy. Dopłynęliśmy do portu "Absolwent". Oto już nasze drogi się rozchodzą, czeka nas nowa podróż, bo przecież "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy". Odchodzimy stąd, ale zabieramy ze sobą najlepszą cząstkę tego, co pragnęliście nam przekazać.

Dziękujemy za trud kształcenia i wychowania, za przekazywanie wartości niezbędnych w dalszym życiu, za opiekę i ciepło jakiego doświadczyliśmy, za starania, cierpliwość, a przede wszystkim za wyrozumiałość. Uczyliście nas, że "trzeba patrzeć sercem, bo najważniejsze jest  niewidoczne dla oczu".

Dzięki Wam wiemy, że jak Sienkiewiczowski latarnik trzeba szukać swojego bezpiecznego miejsca w życiu, portu, który zapewni szczęście i ukojenie. Zrozumieliśmy, że mamy być jak Santiago - nie poddawać się i być wiernym swoim marzeniom. W każdym z nas tkwi dużo siły, by pokonywać przeciwności losu. Dzięki Wam wiemy też, że trzeba być jak Mały Książę - odkrywać wciąż nowe planety, szukać prawdziwej miłości i przyjaźni. Wiemy już, że każdy z nas ma w  życiu swoje Westerplatte, czyli porządek praw i wartości, o które trzeba walczyć, od których nie wolno zdezerterować.

W tym szczególnym, uroczystym dniu dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam  na drodze edukacji: dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, władzom gminy, pracownikom obsługi, administracji i rodzicom. Dziękujemy wszystkim, którzy dzielili z nami każdy dzień, byli w chwilach radosnych i trudnych, wspierali nas w podejmowaniu decyzji. Chylimy przed wami czoła. Będziemy starali się nie zawieść Waszych oczekiwań.

        W części artystycznej absolwenci zaprezentowali swoje talenty muzyczne, recytatorskie, wokalne.

 Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za wzorową pracę, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę. Podziękował również nauczycielom odchodzącym na emeryturę: pani Elżbiecie Maliszewskiej oraz Grażynie Izydorskiej. Szczególne słowa podziękowania skierował również do przedstawicieli Rady Rodziców na czele z p. Markiem Chrzanowskim za "zaangażowanie w życie placówki, podejmowanie szeregu działań wspierających pracowników, za bezinteresowną pomoc, wspieranie rozwoju uczniów, życzliwość i poświęcony czas".

Na zakończenie dyrektor życzył wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

 

 


 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stopka