Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Luty 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Aktualności

Z wizytą w ,,Zielonej szkole'' w Goreniu Dużym
A. Rozpędowski
      W dniach 23 - 24 września 2019r. uczniowie klas piątych wraz z opiekunami: p. M. Hejman, p. E. Staniszewską, p. I. Zakrzewską i p. A. Rozpędowskim uczestniczyli w wycieczce do "Zielonej Szkoły" w Goreniu Dużym.


      Ośrodek położony w samym centrum Gostynińsko - Włocławskiego Parku Krajobrazowego na skraju lasu w pobliżu czystych jezior: Goreńskiego i Skrzyneckiego okazał się świetnym miejscem na wypoczynek i edukację przyrodniczą.
      Uczniowie mieli tam okazję uczestniczyć w warsztatach, na których uczyli się wyplatać wiklinę, poznawali tropy różnych zwierząt, a także wykonywali świece z wosku pszczelego.
      Ciekawą atrakcją były zajęcia terenowe - survival. Uczniowie uczyli się sztuki przetrwania na obozie w lesie, wspólnie budowali szałas, poznawali sposoby udzielania pierwszej pomocy, doskonalili umiejętności pracy w grupie.
      W trakcie pobytu można było wypoczywać na świeżym powietrzu, korzystać z placu zabaw, oglądać różne zwierzęta w mini zoo. Wieczorem wszyscy integrowali się przy ognisku, degustując smaczne kiełbaski.
      Wycieczka bardzo podobała się uczniom. Mieli oni okazję wypocząć w otoczeniu przyrody, a także wzbogacić swoją wiedzę przyrodniczą.

E. Staniszewska
M. Hejman
I. Zakrzewska
A. Rozpędowski
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stopka