Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Listopad 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Aktualności

Na jakiej ulicy mieszkasz?

...to pytanie bardzo często zadajemy komuś , kogo poznaliśmy . Takie pytanie słyszymy też załatwiając sprawy urzędowe , ale czy zdajemy sobie sprawę podając swój adres kim był patron naszej ulicy ?     Czym się zasłużył, że jego nazwisko i imię widnieje na tabliczkach, naszych dokumentach - Czy mówiąc komuś - ja mieszkam na ulicy Narutowicza, Kurzawy, Kościuszki, Sikorskiego, Rataja czy Mickiewicza wiemy kto to?
      Właśnie takim problemem postanowili zająć się uczniowie klas szóstych realizując projekt edukacyjny - Patroni naszych ulic. Realizacja zadań projektowych i prezentacja jego efektów miała inną formę, oczywiście ze względu na zdalne nauczanie. Mimo to daliśmy radę. Uczniowie podzieleni na grupy wybierali patrona swojej ulicy, opisywali jego zasługi. Formy były różne: plakaty, ulotki, prezentacje bądź krótkie opisy zawierające najistotniejsze informacje. Prace przesyłane były do wychowawców klas.
      Na godzinach wychowawczych pozostali uczniowie mieli okazję zapoznać się z wynikami swoich poszukiwań. Uczniowie spoza Osięcin poszli o krok dalej i sami proponowali nazwę ulicy, która ewentualnie mogłaby się pojawić w przyszłości w naszej miejscowości. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w ten projekt w jakże odmiennych warunkach. Teraz na pytanie - Na jakiej ulicy mieszkasz? - odpowiadamy na Narutowicza, to pierwszy prezydent w niepodległej Polsce, skrytobójczo zamordowany w 1922 roku.            

Uczniowie i wychowawcy klas szóstych   

 

 

Stopka