Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Padziernik 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki - 15 września
A. Sierakowska, T. Polaszewski
       Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009r. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa "The Dot". Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci; by odkryć ich talenty i pokazać je innym, by pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.


      Szkolne obchody zorganizowane w świetlicy szkolnej przez panią Aleksandrę Siarkowską i panią Agnieszkę Trawińska rozpoczęły się od obejrzenia filmu o małej Vashti, po czym dzieci odpowiadały na "kropkowe pytania". Rozmawialiśmy o talentach i "rozwijaniu skrzydeł". Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w świetlicy szkolnej. Uczniowie postanowili, tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia świetlica zamieniła się w pracownie rozwijającą twórcze myślenie i kreatywność. W roli głównej wystąpiła oczywiście KROPKA. Każdy próbował swoich sił podczas różnorodnych zabaw: muzycznych, językowych, sportowych i plastycznych.
Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach: łączyły kropki i kolorowały obrazki, grały w domino, rzucały kostkami do gry i przeliczały kropki, czytały od kropki do kropki. Wysłuchały kilka wierszyków i piosenek o kropce. Na papierowych talerzykach układały kropkowane kompozycje według własnego pomysłu. Nie zabrakło również drzewa talentów z różnymi zdolnościami, które zostały zaprezentowane przez dzieci.

Organizatorzy:
Świetlica szkolna
Logopeda
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stopka