Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności

Poczytaj mi... straszy kolego, koleżanko !

Szkolne koło wolontariatu aktywnie włączyło się w cykl spotkań z przedszkolakami pod hasłem "Czytamy dzieciom" w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dnia 16 października do świetlicy szkolnej przybyły dzieci z grupy przedszkolnej "Liski" wraz z opiekunem p. Ewą Martwicką, gdzie czekały na nich starsze koleżanki z klasy 7c, aby poczytać im bajki, wiersze i opowiadania. Te ciekawe, wartościowe spotkania będą odbywały się co drugi tydzień w piątek, aby poczytać młodszym koleżankom i kolegom.

Koordynatorzy wolontariatu:
Agnieszka Waloszek
Agnieszka Trawińska

więcej
Pasowanie na świetliczaka

W dniu 15 października 2020r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość ,, Pasowania na Świetliczka" uczniów klas pierwszych. Taki "chrzest świetliczaków" to coroczna tradycja w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników zabawy oraz omówienie celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Za nim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki dzielnie zmierzały się z próbami. Musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczka. Na początku odbyła się próba zwinności. Następnie pierwszoklasiści zostali poddani próbie znajomości bajek. Kolejnym zadaniem był test gotowości świetlicowej, w którym uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę. Dzieci mieli okazję również wykazać się manualnie, wykonując prace plastyczne. Kolejne zadania to testy sprawnościowe, rytmiczne, muzyczne i czynnościowe. Na zakończenie by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania. Po złożonej przysiędze tradycyjnie zostali pasowani ołówkiem. Na pamiątkę każdy otrzymał medal wesołego świetliczka.

Agnieszka Trawińska

więcej
Śladami Franciszka Becińskiego

       W ramach innowacji pedagogicznej "Kujawskie klimaty" dnia 9 października 2020 roku  odbył się szkolny konkurs poezji Franciszka Becińskiego. Spotkanie poprowadziła p. Aneta Ratajczyk. Na początku przedstawiła  najważniejsze informacje dotyczące życiorysu poety z Kujaw. Chętni uczniowie  recytowali  wybrane  utwory  traktujące o Kujawach. W jury zasiadły: p. Zofia Polaszek, p. Barbara Rosińska oraz p. Agnieszka Trawińska. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz  drobnymi upominkami. Dodatkowym atutem spotkania była dekoracja poświęcona autorowi "Melodii ziemi". Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.


Koordynatorzy innowacji

więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole


więcej
Ogłoszenie

Dzień 14 października (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i świetlica szkolną w tym dniu pełnią funkcję opiekuńczo - wychowawczą. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które w tym dniu będą korzystać z tej formy opieki.

więcej
Światowy Dzień Uśmiechu

"Śmiech - to szczere królestwo człowieka. Człowiek potrzebuje śmiechu, by zachować zdrowie." (F. Rabelais)

Światowy Dzień Uśmiechu obchodzimy rokrocznie w pierwszy piątek października. Dzięki śmianiu się, które towarzyszy nam od urodzenia, zapominamy o troskach dnia codziennego, stajemy się szczęśliwsi. W ten sposób tworzy się lecznicze koło szczęścia. Pogodni ludzie radzą sobie lepiej ze stresem, trudnościami, lepiej się uczy, wychowuje i lepiej funkcjonuje w społeczeństwie. Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu nowych znajomości. Jest lekarstwem na wszystko. Dlatego też, uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą, postanowili w tym dniu jeszcze szczególniej obdarowywać wszystkich uśmiechem. Samodzielnie przygotowali swoje emotki z uśmiechami, które stały się ozdobą ramki do zdjęć. Słuchali i śpiewali wesołe piosenki. Każdy uczeń ozdobił jedną literę i wspólnie ułożyliśmy hasło. Ponadto uczniowie rozdawali karteczki: "Uśmiechnij się", co natychmiastowo wywoływało uśmiech u kolegów. Były też zakodowane obrazki pełne uśmiechu. Na zakończenie nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć w przygotowanej przez uczniów foto - ramce. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Uczniowie byli pełni energii, a świetne nastroje nie opuszczały ich do końca dnia.

Anna Musiał

więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011r. W tym roku, kolejna już dziesiąta edycja, przypadła 2 października. W tym dniu uczniowie klasy 3c przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia podczas różnych zabaw. Była gra "Wąż matematyczny" - gdzie uczniowie zaczynali wykonywać obliczenia od ogona, kończyli na głowie węża. Ciekawą zabawą, wzbudzającą zainteresowanie, okazała się Piramida Matematyczna ? dopasowywanie działań do wyników, gdzie prawidłowe rozwiązanie tworzyła piramida. Uczniowie grali również w Stemowo - żarówkową wersję gry "Ja mam, kto ma?", która wywołała mnóstwo pozytywnej energii i pokazała ogromne zaangażowanie każdego. W zeszytach pojawiła się tradycyjna tabliczka mnożenia do pokolorowania i wklejenia oraz z zadaniami do obliczenia. Przy użyciu tablicy interaktywnej sprawdzali swoje tabliczkowe umiejętności odwiedzając matzoo .Był to bardzo miło i efektownie spędzony czas. Tabliczka mnożenia to bardzo ważny element kształcenia młodego pokolenia każdego dnia.

Anna Musiał

więcej
Ślubowanie uczniów klas pierwszych

       Dnia 05.10. 2020 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający  Patrona Szkoły majora Henryka Sucharskiego. Uczniowie klas starszych przygotowani przez p. Grzegorza Woźniaka i p. Tomasza Cybulskiego przedstawili stosowną część artystyczną; piękne wiersze i piosenki patriotyczne. Zgodnie z ceremoniałem naszej szkoły w Dniu Patrona - uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pan Dyrektor przyjął ślubowanie, a następnie wręczył uczniom klas pierwszych pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców obdarowała najmłodszych uczniów słodyczami. Klasy pierwsze z entuzjazmem zaśpiewały chórem piosenkę "Poznajmy się". Uroczystość zakończyło wykonanie pamiątkowych fotografii.

Wychowawczynie klas 1a, 1b,1c: A. Domańska,  A. Wojtkowska, A. Kozłowska

więcej
Światowy Dzień Uśmiechu

      W pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest od 1999 roku, a jego pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi "smiley face" stworzonej w 1963 roku. Znane jest od wieków powiedzenie "śmiech to zdrowie".

więcej
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

       Październik jest miesiącem Patrona naszej szkoły - mjr. Henryka Sucharskiego. Z tej okazji co roku biblioteka szkolna organizuje konkurs sprawdzający wiedzę o patronie.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 
Stopka