Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Nauczyciele
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  Przyjaciele szkoły
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Lipiec 2018  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Aktualności

Szkolne pisarki

Dwie uczennice z naszej szkoły wzięły udział w III POWIATOWYM KONKURSIE ,,TRADYCJA W MOIM DOMU" zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Kujaw przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Radziejowie. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie samodzielnej pracy w formie pamiętnika, opowiadania lub reportażu nt. tradycji świątecznych, kulinarnych, rodzinnych.

Spośród 26 prac wyróżniono wypracowanie Natalii Kwiatkowskiej. Uczennica pracowała pod kierunkiem polonistki, p. Anny Jezierskiej. Gratulujemy.

więcej
Wycieczka śladami Jana Kochanowskiego

W dniach 12-13 IV 2018r. wszyscy uczniowie z kl. 6a wraz z przedstawicielem rodziców, 9 uczniów z kl. 6b i 2 uczniów z kl.7b wybrali się na dwudniową wycieczkę do Czarnolasu, Puław, Kazimierza Dolnego i Janowca. Celem wyjazdu była realizacja przez kl. 6a projektu ,,Wielcy Polacy- Jan Kochanowski". Uczestnicy odbyli lekcję muzealną w Muzeum Jana Kochanowskiego, zwiedzili Zespół Parkowo- Pałacowy Czartoryskich w Puławach, Górę Trzech Krzyży, Zamek z czasów Kazimierza Wielkiego, Wąwóz Korzeniowy, Rynek w Kazimierzu Dolnym, Zamek Firlejów i dworek w Janowcu. Atrakcją był rejs statkiem po Wiśle.

Uczestnicy wycieczki wykonali dokumentację fotograficzną. Zapraszamy do galerii.

Anna Jezierska

Grzegorz Woźniak

więcej
Projekt edukacyjny

W dniach 4.04. - 21.05.2018r. uczniowie klas IV naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym "Uzależnieniom mówimy NIE!". Jego celem było podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście uzależnień. Opiekunami projektu były: Agnieszka Matkowska (pedagog szkolny), Małgorzata Mentlewicz (wychowawczyni klasy IV d), Marianna Nowak (wychowawczyni klasy IV a).

więcej
Wycieczka uczniów klas VII

"Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę."

                                                                                                    św. Augustyn

      W dniach 16-18 maja 2018r. uczniowie klasy VIIa i VIIb z naszej szkoły pod opieką wychowawców: p. Izabeli Kisielewskiej, p. Zbigniewa Tumińskiego  oraz pedagoga szkolnego p. Agnieszki Matkowskiej  uczestniczyli w wycieczce. Jej trasa obejmowała Skalne Miasto - Pragę - Drezno.   

więcej
Program o gminie Osięciny i jej Patronach Błogosławionych ks. Wincentym Matuszewskim i ks. Józefie Kurzawie

            Dnia 22 maja 2018 roku z inicjatywy prezes Akcji Katolickiej Anny Śledzińskiej-Będkowskiej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Szkołą Podstawową
w Osięcinach i Urzędem Gminy, który ufundował nagrody, w Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce niezwykła lekcja historii.

więcej
Projekt edukacyjny -

W dniach 07.05 - 16.05.2018r. uczniowie klasy 0a pod opieką Pani Anny Nosek realizowali projekt edukacyjny "Pszczółka - nasza przyjaciółka". 

więcej
"Bajkowe kukiełki"

        15 maja 2018r. rozstrzygnięto konkurs organizowany przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Radziejowie pt. "Bajkowe kukiełki".

więcej
Z wizytą w Bibliotece Publicznej w Osięcinach

            Maj jest miesiącem książek, bibliotek i czytelnictwa. Z tej okazji 14 maja 2018r. uczniowie klasy 0a pod opieką  pani Anny Nosek odwiedzili Publiczną Bibliotekę w Osięcinach. 

więcej
Wycieczka: Kórnik - Rogalin - Puszczykowo - Poznań

10 maja br.   uczniowie klasy IVb, IV d oraz IVe wyruszyli pod opieką wychowawców i pani Zofii Polaszek  na dwudniową wycieczkę.  Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie zamku w Kórniku. W jego murach mieści się muzeum z  wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich oraz europejskich. Uwagę zwiedzających przykuł niewątpliwie niewątpliwie portret i legenda o białej damie, która nocami przechadza się po parku i zamkowych komnatach.         

więcej
Drogi do Niepodległości w Gminie Osięciny

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 
Stopka