Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności

Ocalić od zapomnienia, czyli wizyta w Redczu Krukowym

       W ramach innowacji pedagogicznej pt."Kujawskie klimaty" uczniowie z klas:  VII d oraz VII e wraz z opiekunami (Agnieszką Trawińską, Barbarą Rosińską i Anetą Ratajczyk) mieli okazję zwiedzić Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym dnia 2 października 2020 roku.

więcej
Jak powstaje papier?

24 września 2020 r. klasy 1a, 1b i 2a uczestniczyły w warsztatach plastycznych ?Jak powstaje papier?? poprowadzonych przez animatora z CEE we Włocławku. Uczestnicy spotkania poznali historię powstania papieru, a następnie obserwowali wykonanie próbki papieru czerpanego. Uczniowie dowiedzieli się, jak w warunkach domowych można samodzielnie uzyskać kartkę papieru i co zrobić, by nadać jej wyjątkowy charakter. Dzieci poznały etapy pozyskiwania papieru z makulatury. Warsztaty były bardzo udane i niezwykle inspirujące. 

Wychowawczynie

więcej
Narodowe Czytanie

                                                     "Kto czyta, żyje wielokrotnie,
                                              kto zaś z książkami jest na bakier
                                                  na jeden żywot jest skazany"       
                                                                                    
                                                                               Czechowicz

       W celu zachęcenia uczniów do czytania literatury pięknej w dniach 29 i 30 września 2020 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Narodowego Czytania. Wzięli w niej udział uczniowie klas 6-8.

więcej
29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       Okazji do czytania dzieciom jest wiele. A jedną z nich jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony każdego roku 29 września. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i jest okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak: rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między czytającym i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.

więcej
Wycieczka rowerowa i wystawa w ramach projektu

       Projekt "Nasze pasje" realizowała w czerwcu w roku szkolnym 2019/2020 grupa składająca się z uczniów klasy 7a oraz we wrześniu 2020 już klasa 8a.

więcej
Międzynarodowy Dzień Kropki - 15 września

       Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009r. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa "The Dot". Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci; by odkryć ich talenty i pokazać je innym, by pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

więcej
Refundacja obiadów

Zachęcamy do skorzystania z obiadów szkolnych w stołówce Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Osięcinach refundowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej według następujących kryteriów: dochód nieprzekraczający 792 zł. na osobę, trudna sytuacja rodzinna. Wnioski można pobierać w GOPS Osięciny.

więcej
Rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy Nauczyciele Rodzice i Uczniowie.

 

1 września  2020 r. wracamy do szkoły. Od tego dnia decyzją Rady Gminy Osięciny, Szkoła Podstawowa i Przedszkole zostały połączone, a nowa placówka nazywać się będzie Zespół Szkolno - Przedszkolny w Osięcinach. W budynku "podstawówki" uczyć się będą przedszkolaki i uczniowie klas I-III. W budynku "gimnazjum" klasy IV-VIII.

więcej
Wykaz podręczników na rok szkolny 2020/2021

Klasa I

Edukacja wczesnoszkolna - Elementarz odkrywców - edukacja polonistyczna, przyrodnicza i społeczna - Barbara Stępień, Ewa Hryszkiewicz, Joanna Winiecka - Nowak, wyd. Nowa Era

Edukacja matematyczna  - Elementarz odkrywców - Krystyna Bielenica, Maria Bura, Małgorzata Kwil, Bogusława Lankiewicz, wyd. Nowa Era

Informatyka - Elementarz odkrywców-  Michał Kęska, wyd. Nowa Era

 Muzyka - Elementarz odkrywców - Monika Gromek, Grażyna Kilbach, wyd. Nowa Era

Język angielski - Bugs Team 1 + zeszyt ćwiczeń - Carol Read, Anna Soberon, wydawnictwo Macmillan
Religia - Pan Bóg jest naszym Ojcem,(red.)  ks. dr Paweł Płaczek, wydawnictwo Św. Wojciech (dwie części)

więcej
Informacja dotycząca zakończenia roku szkolnego

Drodzy uczniowie prosimy przychodzić na zakończenie roku szkolnego według harmonogramów przekazanych przez wychowawców. Pamiętajcie o maseczkach. Podczas rozdania świadectw należy zachować odpowiedni odstęp (1,5 m) i unikać bezpośredniego kontaktu.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 
Stopka