Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Lipiec 2021  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualności

Dla każdego coś miłego

Świetlica szkolna zwraca się do całej społeczności szkolnej, uczniów i ich rodziców z zaproszeniem do skorzystania z szerokiej oferty propozycji spędzania wolnego czasu z najbliższą rodziną. Oferta związana jest ze zbliżającymi się świętami; Dniem Matki, Dniem Dziecka, Dniem Ojca.

więcej
Śpiewanki domowe

      Kiedy opowiadałam dzieciom na muzyce o "Śpiewnikach domowych" Stanisława Moniuszki przyszedł mi do głowy pomysł zabawy - konkursu. Pieśni pana Moniuszki w ilości prawie 300 komponowane były między innymi po to, aby w domach mogło odbywać się rodzinne muzykowanie. W czasach, kiedy tworzył kompozytor było to wspaniałą rozrywką, której obecnie trochę nam brakuje. Przy pozamykanych kinach, teatrach, przy zakazie spotkań towarzyskich spędzamy dużo czasu z rodziną w domu. Pośpiewajmy więc rodzinnie! Zwłaszcza, że zbliżają się piękne dni: 26 maja - Dzień Matki, 1 czerwca - Dzień Dziecka i 23 czerwca - Dzień Ojca.

więcej
MOJA PLANETA - MÓJ DOM! - konkurs rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs "MOJA PLANETA - MÓJ DOM!" został rozstrzygnięty!!!! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Oto lista nagrodzonych:
1. Weronika Szafrańska
2. Karolina Boniewicz
3. Martyna Boniewicz

Serdecznie gratulujemy!!

Świetlica

więcej
Tydzień Bibliotek - Zasmakuj w Bibliotece

       Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich osób związanych i zaprzyjaźnionych z książką i biblioteką. To właśnie w tym czasie, w dniach od 8-go do 15-go maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek  - ogólnopolska  akcja, mająca na celu upowszechnianie książek i czytelnictwa, podkreślająca rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym.

więcej
Padlet pedagoga szkolnego

  Zapraszam do zapoznania się z materiałami umieszczonymi  na wirtualnej tablicy pedagoga szkolnego skierowanej do rodziców, nauczycieli  i uczniów.

   Padlet zawiera m.in. informacje dotyczące wychowania, technik uczenia się,  bezpieczeństwa w internecie, radzenia sobie w czasie pandemii koronawirusa. Wirtualna tablica będzie aktualizowana i  wzbogacana o nowe materiały.

    Poniżej znajduje  się link do wirtualnej tablicy:

https://padlet.com/agnieszkamatkowska/yj0tcmg0gbynqzu7

                                                                                       Agnieszka Matkowska

więcej
Wirtualne spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Romanem Pankiewiczem

      6 maja 2020r. na zaproszenie p. Iwony Sikorskiej - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach odbyło się spotkanie autorskie online dla uczniów klas 1-4 i 5-8. Nasz wirtualny gość, miłośnik tatrzańskich wędrówek i pasjonat podróży, opowiedział o tym jak można pogodzić pracę zawodową ze swoją pasją. Wynikiem tego połączenia jest tryptyk podróżniczo - przygodowy pt. "Trzy żywioły", w którego skład wchodzą: "Matuszka Rosija - pierwszy żywioł", "Niemcy - drugi żywioł", "Islandia - trzeci żywioł". Tę ostatnią książkę promuje na kanale You Tube, do którego link otrzymali uczniowie klas starszych i będą mogli z niego skorzystać do 5 czerwca.

więcej
Akcja Biało - Czerwoni dobiegła końca

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję zorganizowaną przez Świetlicę Szkolną. Otrzymaliśmy mnóstwo zdjęć, którymi chcemy się z Wami podzielić.

więcej
Akcja Biało - Czerwoni!

Biało-Czerwoni

Zbliża się maj, a wraz z nim majowe święta: 1 maja- Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy; 2 maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 maja- 229 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Każdego roku przygotowywaliśmy się do majowych świąt w sposób przyjęty od lat: uroczysty apel, przemarsz z orkiestrą ulicami Osięcin ze sztandarami, w galowych strojach zdobionych własnoręcznie wykonanymi kotylionami, Msza św. w intencji ojczyzny, szereg imprez środowiskowych i sportowych.

więcej
Ogłoszenie - godziny pracy biblioteki

      Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 13:00.
Serdecznie zapraszamy z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

Zofia Polaszek
Irena Zakrzewska

więcej
23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 "Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach".

Cycero

 

 

                23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku święto to będzie obchodzone w przestrzeni internetowej.

więcej

 strona:  3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Stopka