Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

ZARZĄDZENIE NR 9/2020.

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OSIĘCINACH

Z DNIA 07.04.2020r.

 

w sprawie wprowadzenia regulaminu użyczania sprzętu komputerowego
w Szkole Podstawowej w Osięcinach.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 492),wprowadzam :

 

REGULAMIN

 

użyczania sprzętu komputerowego

 

w Szkole Podstawowej w Osięcinach.

 

W związku z czasowym okresem ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty oraz w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Szkoła Podstawowa w Osięcinach udostępnia do bezpłatnego użyczenia uczniom sprzęt komputerowy w postaci tabletów.

§1.

 

Możliwość wypożyczenia sprzętu komputerowego posiada uczeń uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Osięcinach .

§2.

 

 

Użyczenie następuje na podstawie umowy użyczenia między dyrektora szkoły a rodzicem (prawnym opiekunem) ucznia (załącznik nr 1). Umowę zawiera się na czas trwania pandemii.

§3.

W pierwszej kolejności możliwość użyczenia sprzętu komputerowego posiada uczeń nie posiadający komputera domowego. W drugiej kolejności użyczamy tablety uczniom z rodzin wielodzietnych, w których jeden komputer przypada na trzech lub więcej dzieci w wieku szkolnym, następnie pozostałym chętnym - w miarę posiadania sprzętu.

§4.

 

Wydanie sprzętu następuję po zawarciu umowy pomiędzy dyrektorem szkoły, a rodzicem (prawnym opiekunem) ucznia.

§5.

 

 

 

Rodzic ucznia zobowiązuje się do osobistego zwrotu tabletu w stanie takim, w jakim go otrzymał w dniu wypożyczenia i dostarczenia go do dyrektora szkoły lub osoby upoważnionej. Za wszelkie szkody powstałe w wyniku użytkowania przez ucznia w okresie wypożyczenia odpowiada rodzic i zobowiązuje się do pokrycia kosztów naprawy tabletu lub wymiany na nowy o takim samym standardzie i parametrach.

§6.

 

Zabrania się instalowania na tablecie oprogramowania innego, niż do wykorzystywania do nauczania zdalnego. Zabrania się usuwania oprogramowania dostarczonego wraz z tabletem w dniu wypożyczenia.

§7.

 

 

 

W kwestiach spornych nie objętych niniejszym Regulaminem decydujący głos ma

dyrektor szkoły.

§8.

Regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji na stronie internetowej szkoły www.sposieciny.pl.

Dyrektor Szkoły
 Andrzej Polaszek

więcej
Procedura pracy zdalnej

      W związku z wdrożeniem rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dyrektor szkoły wprowadził "Procedurę  kształcenia na odległość", która reguluje zasady nauczania, oceniania i sprawdzania obecności uczniów w czasie pandemii. Szczegółowe informacje w załączniku poniżej.

Dyrektor szkoły - Andrzej Polaszek

więcej
Próbny sprawdzian ósmoklasisty

Drodzy Uczniowie!

Szanowni Rodzice!

W dniach:

  30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 - język polski;
   31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 - matematyka;
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 - języki obce nowożytne

zostanie przeprowadzony próbny egzamin ósmoklasisty. W związku z tym należy:

- w wyznaczonych dniach o godz. 9:00 pobrać testy egzaminacyjne ze strony www.cke.gov.pl lub https://www.oke.gda.pl/;

- po pobraniu arkuszy każdy uczeń samodzielnie rozwiązuje zadania. Staramy się rozwiązać w czasie wskazanym w arkuszu. Uczniowie z dostosowaniem wymagań rozwiązują test - j. polski 180 minut, matematyka - 150 minut, j. angielski - 135 minut;

- należy pamiętać o zakodowaniu prac - każdej strony - np. A05, B15;

- rozwiązania zadań należy zapisać na kartach papieru lub w Wordzie (forma elektroniczna) w następujący sposób:
* zadania zamknięte -  np. zad. 1 - odp. A, itd.,
* zadania otwarte - np. zad. 21. -  zapisać całe rozwiązanie;

- po zakończeniu pracy z arkuszem gotowe rozwiązania w postaci plików lub zdjęć proszę przesłać drogą mailową  na adresy:

w poniedziałek - ajezierska4@o2.pl (8a), jpolski.as2020@onet.pl (8b)

we wtorek - zofia.kwasna@gmail.com

w środę - angielski.tz2020@gmail.com

 

Dyrektor Szkoły

Andrzej Polaszek

więcej
Autorski padlet logopedy

Padlet z ćwiczeniami, piosenkami i wierszykami logopedycznymi:

więcej
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Warszawa, 26 marca 2020 roku

 

Próbny egzamin ósmoklasisty
  - informacja MEN i CKE

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

 

- Co roku wiele szkół przeprowadza próbne egzaminy. Obecnie, mając na uwadze wyjątkową sytuację zawieszenia zajęć w szkołach, wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną chcemy wspomóc dyrektorów i nauczycieli również w kwestii organizacji próbnych egzaminów dla ósmoklasistów, aby mogli oni skupić się na realizacji zadań w nowej sytuacji - podkreślił Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

 

Arkusze do egzaminu próbnego

 

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych.

 

Terminy publikacji materiałów

 

Materiały zostaną opublikowane na stronach CKE oraz OKE w następujących terminach: 

-         30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 ? język polski;

-         31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 ? matematyka;

-         1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 ? języki obce nowożytne.

Zasady oceniania zadań

 

CKE przygotowała również zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół podstawowych, w których w 2020 r. jest przeprowadzany egzamin ósmoklasisty, za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Dyrektorzy będą proszeni o udostępnienie tych dokumentów nauczycielom, którzy podejmą decyzję o ocenieniu prac przekazanych przez uczniów. Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

 

Poinformowanie uczniów i rodziców

 

Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie ? po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE ? rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.

-         w pliku w edytorze tekstów;

-         na wydruku ? należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;

-         korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);

-         na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

 

Kontakt z nauczycielem

 

Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy ? korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań ? będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.

-         w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;

-         podczas spotkania on-line ? indywidualnego albo z grupą;

-         w postaci komentarzy w pliku ? w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.

 

Jeżeli nie będzie to możliwe, można rozważyć przekazanie zbiorczej informacji wszystkim uczniom (np. prowadząc z uczniami ?rozmowę? w formie tworzonego wspólnie dokumentu na jednej z dostępnych platform umożliwiających wspólną pracę) już po ogłoszeniu zasad rozwiązań zadań na stronie CKE (8 kwietnia br.).

 

Egzamin próbny dla wszystkich chętnych uczniów

 

Dyrektorzy szkół proszeni są o zadbanie o to, aby w próbnym egzaminie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy wyrażą taką chęć. Jeżeli dany uczeń nie ma w domu dostępu do internetu, należy rozważyć możliwość przekazania mu arkuszy w formie wydruków lub przygotowanie wydruków do odbioru w szkole.

 

Przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne. Centralna Komisja Egzaminacyjna proponuje, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.

 

Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia). Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

 

Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

 

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

 

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

-         informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów

-         przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów

-         arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty

-         arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.

-         osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych

-         filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

 

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

więcej
INFORMACJA DLA NAUCZYCIELA, UCZNIA i RODZICA

Witam.

      Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, przerwa w zajęciach przedłuża się do 10 kwietnia 2020r. W związku z zawieszeniem zajęć w szkole informuję że:

1. Proces edukacyjny będzie realizowany zdalnie. 

2. Każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym.  

3. Zasady komunikacji z uczniami określi nauczyciel. 

4. W nauczaniu wykorzystana będzie  komunikacja przy pomocy dziennika Librus, komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych.

5. Przygotowane przez nauczyciela materiały będą zawierać kolejne treści  z podstawy programowej oraz będą:

a) zgodne z zatwierdzonym rozkładem materiału i planem lekcji,

b) dostosowane do możliwości uczniów z uwzględnieniem różnych potrzeb edukacyjnych, w tym niepełnosprawności,

c) przygotowane z zastosowaniem oprogramowania ogólnodostępnego (darmowego).

6. Nie pobranie przygotowanych materiałów traktowane będzie jak nieobecność ucznia na zajęciach.

Zdalne ocenianie wiedzy i umiejętności będzie się odbywać na podstawie uzgodnionych z nauczycielem form. 

 

Dyrektor Szkoły - Andrzej Polaszek.

więcej
Rekrutacja uczniów do klasy I

Witam serdecznie wszystkich Rodziców, którzy pragną zapisać swoje dziecko do I klasy Szkoły Podstawowej w Osięcinach. W związku z zaistniałą sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołane są zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole. Informuję, że podania o przyjęcie do klasy I można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach: 8:00- 12:00 bądź drogą elektroniczną na adres e-mail : gimosieciny@wp.pl (skan karty zapisu dziecka do klasy I).

Dyrektor szkoły
Andrzej Polaszek

więcej
Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny - zmiana terminu

    Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

 

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach
Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny
podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04.2020r.

więcej
Rozpoczynamy naukę online

Szanowni Nauczyciele!

        Witam Was w okresie kwarantanny, w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych. Niestety sytuacja ta może potrwać dłużej niż dwa tygodnie. Zmuszeni jesteśmy przejść na tak zwany tryb pracy zdalnej. Oznacza to, że w ramach godzin pracy musimy przygotowywać i przesyłać uczniom materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu. Zrobimy to za pomocą e-dziennika lub innej formy komunikowania się online. Pamiętajmy, aby wskazać uczniom formy "rozliczenia" z tak specyficznej nauki.

więcej
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

W związku z zagrożeniem koronawirusem Rząd Rzeczypospolitej Polskiej podjął decyzję o natychmiastowym zamknięciu wszystkich placówek oświatowych. W związku z powyższym jutro i pojutrze autobusy będą jeździły normalnie, ale do szkoły mają przyjechać tylko te dzieci, których rodzice pracują i nie będą miały zapewnionej opieki, dla tych dzieci będą zorganizowane zajęcia świetlicowe. Od poniedziałku 16.03.2020r. do środy 25.03.2020r. szkoła będzie nieczynna. Do szkoły wracamy w czwartek 26.03.2020r.

Dyrektor Szkoły A. Polaszek

więcej

 strona:  4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Stopka