Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Stycze 2021  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności z biblioteki

Wycieczka do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie
           "Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu,
            troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia
            na pokolenie"

       12 października 2020r. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunkami: p. Ewą Staniszewską, p. Małgorzatą Hejman, p. Zofią Polaszek i p. Ireną Zakrzewską wybrali się na wycieczkę do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie.


   To wyjątkowe Muzeum mieści się w zjawiskowym gotyckim kościółku, którego historię poznaliśmy dzięki prowadzącym zajęcia. Szczególna atmosfera panująca w zabytkowym budynku pozwoliła nam się przenieść do ciekawego świata papieru i druku. Mieliśmy możliwość obejrzeć w nim niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem oraz  największy zbiór pras graficznych w Polsce. Pod okiem instruktorów uczniowie wzięli udział w fascynujących warsztatach edukacyjnych, podczas których  samodzielnie czerpali papier, spróbowali swoich sił w trudnej sztuce kaligrafii, pisząc gęsim piórem i atramentem oraz drukowali certyfikaty na starej żeliwnej prasie drukarskiej. Uczestnicy zajęć zabrali swoje prace do domu. Zaopatrzyli się również w pamiątki w muzealnym sklepiku.
      Wyjazd do Grębocina zorganizowany był w ramach innowacji pedagogicznej "Pisanie i czytanie - niezwykła podróż przez wieki". Dzięki temu uczniowie  poznali tajniki dawnej sztuki papierniczej, kaligrafii oraz XIX-wiecznego druku. Uzupełnili swoją wiedzę z zakresu historii, języka polskiego i plastyki.

Koordynatorzy innowacji
 

 
 
 
 
 
 
 
  

Stopka