Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Stycze 2023  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Aktualności z biblioteki

"Z książką przez epoki" - wystawa
      W ramach realizacji innowacji "Pisanie i czytanie - niezwykła podróż przez wieki" w holu szkoły została zorganizowana wystawa pod hasłem "Z książką przez epoki". Celem wystawy jest zapoznanie uczniów z bogatą historią książki, która liczy wiele tysiącleci.


       Historia książki jest bardzo długa i ciekawa. Prowadzi nas przez różne epoki i kraje. Książki rozwijały się jednocześnie w różnych miejscach świata. Ze względu na odmienne położenie geograficzne i poziom rozwoju ludności danego terenu, wyglądały odmiennie i tworzone były z różnych materiałów. Dzisiaj jesteśmy w stanie prześledzić drogę od malowideł naskalnych, przez tabliczki na których utrwalano teksty, po kodeks, czyli pierwszą książkę  formie jaką znamy dziś.      
      Aby zobrazować zwiedzającym różnorodność form książki i materiałów pisarskich na przestrzeni wieków, zebrano materiały wykonane przez uczniów na lekcjach plastyki, książki dostępne w zbiorach biblioteki, pożyczone z biblioteki publicznej oraz z prywatnych kolekcji. Wystawa pokazuje historię pisma i książki od rysunków naskalnych po e-booki. Świat ciągle się zmienia, a wraz z nim pojawiają się nowe pomysły na książki i tworzą się nowe formy relacji miedzy czytelnikiem a ich zawartością.

Koordynatorzy innowacji
 

 
 
 
 

Stopka