Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Grudzie 2023  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności z biblioteki

Kampania "BohaterOn - włącz historię!"
       Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON - włącz historię!", której organizatorami są:  Fundacja ROSA i Fundacja SENSORIA.  Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami.


    Założeniem projektu jest edukacja młodych Polaków, którzy bazując na historiach Powstańców, wzmacniają swoje  poczucie tożsamości narodowej oraz postawy patriotyczne.
W tegorocznej akcji udział wzięli uczniowie klas VII - VIII, którzy po przeprowadzonych lekcjach wychowawczych, w oparciu o przesłane przez Fundacje materiały dydaktyczne, wspólnie wykonali kartki, plakaty z życzeniami dla Powstańców. Przygotowane laurki zostały wysłane do Fundacji Rosa i Sensoria, a za ich pośrednictwem zostaną dostarczone honorowym odbiorcom.
      Udział w kampanii "BohaterON - włącz historię!" dał uczniom szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć - wartości, o których nigdy nie powinni zapominać.

Koordynatorzy:
Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek
Zbigniew Tumiński
 

 
 

Stopka