Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności z biblioteki

Spotkanie autorskie online z Krzysztofem Petkiem

       Rzeczywistość pandemii nie pozwala na spotkania autorskie w realu. Jednak dzięki wielu e-inicjatywom, umożliwiającym dzieciom i młodzieży kontakt z kulturą, sztuką i literaturą na uwagę zasługują spotkania z pisarzami odbywające się za pośrednictwem Internetu.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego z okazji Miedzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

     Dnia 3 grudnia 2020r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. Prace, które wpłynęły do organizatorów oceniło jury w składzie:
p. Sławomira Piernik - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach;
p. Tomasz Zieliński - nauczyciel w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Osięcinach.
p. Zofia Polaszek - bibliotekarz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Osięcinach;
p. Irena Zakrzewska - bibliotekarz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Osięcinach.
      Wobec bardzo trudnego wyboru, ponieważ konkursowe prace okazały się wyjątkowe, członkowie komisji postanowili nagrodzić wszystkich uczestników.
      Na szczególne wyróżnienie zasłużył jednak uczeń klasy 3b - Sebastian Gregor, który wykonał prace w każdej z czterech kategorii i zdobył nagrodę główną.
Oto nazwiska pozostałych nagrodzonych:
Opasik Izabela   klasa 1b; (dwie kategorie)
Ziółkowska Nadia  klasa 1a;
Rolewska Kornelia  klasa 1b;
Maciejewska Lena  klasa 2a;
Chmielewska Katarzyna  klasa 2b;
Żywica Julia  klasa 2b;
Łodygowski Dawid  klasa 2b;
Balcerak Natalia  klasa 6c;
Kantorowski Wiktor  klasa 8b.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy po odbiór nagród do bibliotek (w budynku ZSP i budynku byłego gimnazjum).
      Konkursowe prace zostaną wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek

więcej
"Dlaczego powinniśmy tolerować innych?". Głosne czytanie, rozmowa i zabawa z przedszkolakami w oparciu o bajkę pt. "Brzydkie kaczątko" - cd realizacji projektu "Magiczna moc bajek, czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni"

       Spotkanie z  przedszkolakami było okazją do uświadomienia dzieciom podobieństw i różnic między ludźmi. Dzieci  wysłuchały czytaną przez bibliotekarkę bajkę   pt. "Brzydkie Kaczątko", która miała na celu uświadomienie dzieciom, że odmienności nie należy wyśmiewać oraz  człowiek z wyglądu inny nie może być odrzucony. Takiego człowieka powinniśmy tak samo szanować jak wszystkich z bliskiego nam otoczenia. Wspólna zabawa miała też służyć wzajemnej integracji.
Przedszkolaki po spotkaniu, które przyniosło im wiele radości i wrażeń, na pewno zapamiętają, że każdy człowiek jest inny i wyjątkowy, i niezależnie od pochodzenia, kultury czy wyglądu zasługuje na szacunek i akceptację.

Zofia Polaszek

więcej
Przyjaciel to skarb

       PRAWDZIWY PRZYJACIEL TO SKARB, a sama przyjaźń może dawać wiele radości. Przekonały się o tym przedszkolaki z naszego przedszkola, które 12 listopada 2020r. uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych.

więcej
Październik 2020 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - podsumowanie działań

    W miesiącu październiku biblioteka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Osięcinach tradycyjnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, jednak od 2008 roku świętowanie  trwa cały miesiąc. Hasło tegorocznych obchodów brzmi "Z książką Ci do twarzy".

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce, w rozbudzeniu i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, a także kształtowanie poczucia szacunku do książki.

więcej
Kampania "BohaterOn - włącz historię!"

       Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON - włącz historię!", której organizatorami są:  Fundacja ROSA i Fundacja SENSORIA.  Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami.

więcej
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

       5 listopada to niezwykły dzień postaci z bajek. Ten dzień jest okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem szczęśliwego dzieciństwa. Bajki uczą, bawią, pomagają zrozumieć świat i poznać prawdę o życiu. Często mają działanie terapeutyczne i pozwalają oswoić dziecięce lęki. 

więcej
Kubuś Puchatek obchodzi 94. urodziny

   W  październiku 2020 r. przedszkolaki i uczniowie klas młodszych uczestniczyli w imprezie czytelniczej zorganizowanej w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pt. "Urodziny Kubusia Puchatka", upamiętniającej misia o małym rozumku, ale wielkim sercu.

więcej
XVII Konkurs Pieknego Czytania

     Dnia 22 października 2020 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach   XVII Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla ucz. kl. II i III. Głównym celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb, nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.

więcej
"Z książką przez epoki" - wystawa

      W ramach realizacji innowacji "Pisanie i czytanie - niezwykła podróż przez wieki" w holu szkoły została zorganizowana wystawa pod hasłem "Z książką przez epoki". Celem wystawy jest zapoznanie uczniów z bogatą historią książki, która liczy wiele tysiącleci.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka