Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Marzec 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności z biblioteki

Kartki do Powstańców

     Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w  ogólnopolskiej akcji "BohaterON - włącz historię!", która polega na wysyłaniu kartek z podziękowaniami, pozdrowieniami i życzeniami do Powstańców Warszawskich.

więcej
W poszukiwaniu zagubionych tytułów

      Dnia 23 października 2019r. można było zauważyć wzmożony ruch na korytarzach szkoły. Sprawcami tego zamieszania byli uczniowie biorący udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem: "W poszukiwaniu zagubionych tytułów". 

więcej
"Starych książek czar ..." - wystawa

   Od tygodnia w holu Szkoły Podstawowej w Osięcinach można oglądać wystawę starych książek i czasopism zorganizowaną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wiekowe woluminy pochodzą sprzed ponad 100 lat. Kolory starych zbiorów dawno wyblakły, ale czuje się w nich nostalgię i widzi piękno przeszłości.

więcej
Świętowanie przez czytanie - 93. urodziny Kubusia Puchatka

    14 października 2019 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w imprezie czytelniczej zorganizowanej w ramach akcji "Cała Polaka czyta dzieciom" pt. Urodziny Kubusia Puchatka upamiętniającej misia o małym rozumku, ale wielkim sercu.

więcej
Konkurs Wiedzy o Patronie

 Tradycyjnie od wielu lat w naszej szkole organizowany jest Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły majorze Henryku Sucharskim. Celem konkursu jest  promowanie sylwetki  majora oraz szerzenie wśród uczniów wiedzy o Patronie.

więcej
Głośne czytanie 2019

"Czytanie książek
to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"

              - Wisława Szymborska

      W dniach 27 i 30 września 2019 roku odbyło się w naszej szkole głośne czytanie tekstów literackich w ramach corocznej akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz ósmej edycji Narodowego Czytania 2019 pod hasłem "Nowele polskie".

więcej
"Jak nie czytam, jak czytam!" - ogólnopolska akcja promująca czytanie

      W upalny poranek 7 czerwca 2019r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Osięcinach po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam!". Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole" i ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podstawową formą uczestnictwa w tej akcji jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia obrazującego frekwencję, wypełnienie formularza będącego sprawozdaniem i wysłanie go do organizatorów. W ten sposób można ustalić liczebność oraz zasięg przedsięwzięcia.

więcej
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w dniach 3 - 7 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom -  wychowanie przez sport i czytanie". Każdego dnia uczniowie klas 1-3 słuchali czytanych przez nauczycieli opowiadań pt. "Afryka Kazika", "Przygody wiernego psa Kaktusa" i "Nie ma nudnych dni". Chwile spędzone na wspólnym czytaniu sprawiły wszystkim dużo przyjemności. Przekonuje nas to o tym, że czytanie zbliża i łączy tworząc więzi między ludźmi. W tym roku w rolę lektorek wcieliły się panie: Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska i Aleksandra Siarkowska.


Biblioteka szkolna

więcej
"Poetą się nie jest. Poetą się bywa" - spotkanie z poezją

Czym jest poezja? Jaką pełni rolę w życiu współczesnego człowieka? Jak bardzo jesteśmy wrażliwi na piękno słowa? Na te pytania mogliśmy odpowiedzieć sobie podczas spotkania z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz- Raniszewską, które było skierowane do gimnazjalistów i miało miejsce w Szkole Podstawowej w Osięcinach (aula) dnia 22 maja 2019 roku. Na spotkanie przyjęła również zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach p. Iwona Sikorska.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu pt. ''Z przyrodą na Ty"

W dniach od 29.04.do 20.05.2019 roku trwał konkurs dla klas 4-5 "Z przyrodą na Ty".

      Celem konkursu było pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, wdrażanie i rozwijanie idei ochrony środowiska, oraz promowanie literatury i czasopism o treściach ekologicznych.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Stopka