Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności z biblioteki

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     17 maja 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas czwartych. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów.

więcej
Gry planszowe bawią i kształcą

Zakupione  w tym roku szkolnym planszówki na dobre zagościły nie tylko w szkolnej bibliotece, ale okazały się także znakomitym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych różnego typu np. logopedycznych, wyrównawczych, rewalidacji itp.

więcej
Spotkanie z podróżnikiem Panem Emilem Wittem

10 maja 2019r. w auli szkoły odbyło się pasjonujące spotkanie z młodym podróżnikiem p. Emilem Wittem, który od 2013r. regularnie odwiedza Amazońską Puszczę.

więcej
Spotkanie autorskie z p. Romanem Pankiewiczem

      8 maja 2019r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedził pisarz - p. Roman Pankiewicz. Było to możliwe dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Do tej pory nasz gość był znany jako autor książek dla dorosłych i organizator koncertów muzycznych. Tym razem jednak spotkanie było skierowane do najmłodszych uczniów z klas I - III.

więcej
Spotkanie z pasjonatem fotografii p. Marcinem Woźniakiem

   Dnia 6 maja 2019r. odbyło się spotkanie z pasjonatem fotografii p. Marcinem Woźniakiem, który jest absolwentem naszej szkoły. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas piątych, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia gościa.

więcej
"Słodkie babeczki" na zajęciach koła bibliotecznego

  Na gorączkowej pracy upłynęły przedświąteczne zajęcia Koła Miłośników Biblioteki. Uczestnicy zajęć postanowili udekorować własnoręcznie wielkanocne babeczki. W tym celu przynieśli owoce, bitą śmietanę, masę kajmakową, polewę czekoladową i kolorową posypkę.  Spod pracowitych rąk wyszły bajecznie kolorowe, pięknie udekorowane i smakowite babeczki, które z żalem, ale w szybkim tempie i z ogromnym apetytem zniknęły z talerzy ;-)

Irena Zakrzewska

więcej
Spotkanie autorskie z p. Zbigniewem Masternakiem

   5 kwietnia 2019r. w murach naszej szkoły gościliśmy Zbigniewa Masternaka - pisarza, reportażystę i scenarzystę filmowego oraz piłkarza. Pan Masternak jest autorem m.in. trzytomowego cyklu powieściowego pt. "Księstwo", na podstawie którego powstał film.

więcej
XVIII Powiatowy Turniej Ortograficzny dla uczniów klas II - III

               Dnia 5.04.2019r., w Szkole Podstawowej w Osięcinach, po raz osiemnasty odbył się Powiatowy Turniej Ortograficzny dla ucz. kl. II-III. Głównym celem tego konkursu jest promowanie wśród uczniów dbałości o poprawność ortograficzną w wypowiedziach pisemnych.

więcej
Dziewczyna z pasją


"Wiesz co jest największą tragedią tego świata?
Ludzie, którzy nigdy nie odkryli,
co naprawdę chcą robić i do czego mają zdolności"

- Terry Pratchett


      Na szczęście taka sytuacja nie przydarzyła się naszej uczennicy z klasy III C - Idze Szczerbiak. To kolejna "Dziewczyna z pasją", która prezentuje swoje prace w bibliotece szkolnej.

więcej
Spotkanie z poetką regionalną w bibliotece szkolnej

     W dniu 22 marca 2019r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Osięcinach odbyło się spotkanie z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz - Raniszewską w celu uczczenia Światowego Dnia Poezji, który obchodzony jest corocznie 21 marca. Ideą tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

więcej

 strona:  2 3 4 5 6 7 8 9 10 
Stopka