Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności z biblioteki

Dzień Kobiet w bibliotece szkolnej

     Dzień Kobiet to święto pań, które kojarzy się różnie. Jedni mówią, że jest miłe i sympatyczne, inni zaś, że to relikt przeszłości. Jednak faktem jest, że tego dnia kobiety mają swoje święto i mężczyźni o tym pamiętają.

więcej
Dzień Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej

"Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka".

     Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto, które wypada 21 lutego. Celem imprezy jest propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny i promowanie czytelnictwa literatury polskiej.

więcej
Walentynki w bibliotece

                                       "Miłość zmienia oblicze świata,

                                                 a świat zorganizowany przez miłość
                                                                zmienia nas samych"
                                                                            Anna Kamieńska

     Walentynki - to popularne Święto Zakochanych obchodzone w wielu krajach na świecie. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego czczono jako patrona zakochanych.
      W obchody tego sympatycznego święta, jak co roku, włączyła się również biblioteka szkolna i postanowiła rozkochać uczniów w literaturze.


więcej
Rozstrzygnięcie VII edycji Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla uczniów klas 4-8

11 grudnia 2018r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach odbył się finał VII edycji Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla uczniów klas 4-8. Jego celem było utrwalenie zwyczajów kulturowych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

więcej
Magiczne święta

Święta Bożego Narodzenia  to "magiczne" święta - wszystko się zmienia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Święta te niosą ze sobą smak i zapach pierników, pomarańczy, i innych  łakoci. 

      Oczywiście nie może również zabraknąć kolorowej choinki, szopki, w której narodził się Pan, opłatka i sianka pod obrusem. W naszej szkole także zapanował świąteczny nastrój. Na dolnym holu uczniowie z klasy I a, koła bibliotecznego i 5 d pod opieką pań: Zofii Polaszek, Anny Nosek, Ireny Zakrzewskiej i Małgorzaty Mentlewicz przygotowali świąteczną wystawę. Znajdują się tam szopki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów klas IV - VIII w ramach konkursu na najpiękniejszą szopkę, bombki i inne ozdoby, które powstały podczas wspólnych warsztatów z rodzicami i zaproszonymi osobami. Wystawa wprowadza nas w świąteczną atmosferę i podkreśla wyjątkowość tych świąt.
Dziękujemy pani Małgorzacie Hejman za wykonanie pięknych dzwonków.

Zapraszamy do oglądania wystawy i galerii.

więcej
Ślubowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

       4.12.2018r. uczniowie klasy 1a i  1b zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki SP w Osięcinach.
            Po przywitaniu pierwszoklasiści i zaproszeni goście obejrzeli inscenizację baśni  "Dwie Dorotki" w wykonaniu koła teatralnego "Szkolne ludki" pod kierunkiem pani Katarzyny Simińskiej.

więcej
Noc w bibliotece - "Czytające Anioły"

    Dnia 23 listopada 2018r. już po raz kolejny odbyła się długo oczekiwana przez uczniów Noc w bibliotece. W tym roku przebiegała pod hasłem "Czytające Anioły". Do udziału w imprezie zgłosiło się 15 uczniów należących do koła bibliotecznego, którzy przybyli do szkoły na godz. 18:00 zaopatrzeni w śpiwory, koce, poduszki, ulubione książki i dobre humory.

więcej
SPRAWOZDANIE Z VI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI PATRIOTYCZNEJ W ROKU JUBILEUSZU STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

       13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach przeprowadzono VI Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej w Roku Jubileuszu stulecia Odzyskania Niepodległości dla uczniów szkół podstawowych.  W Konkursie wzięło udział dwudziestu pięciu uczestników ze szkół: w Byczynie, Radziejowie, Kościelnej Wsi, Krzywosądzy,  Morzycach, Pocierzynie i Osięcinach.

więcej
Świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - Październik 2018r.

       W miesiącu październiku biblioteka Szkoły Podstawowej w Osięcinach tradycyjnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship).

więcej
Życie to jedna wielka gra ...

            Pomimo tego, że książki są dziś dostępne w bibliotekach bez żadnych opłat i większych ograniczeń, to problem z czytelnictwem uczniów odczuwa wiele bibliotek.
Jak zachęcić młodych ludzi do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej? Ciekawym i skutecznym sposobem jest grywalizacja. Gry od zawsze były formą utrudniania konkretnej aktywności w celu zwiększenia jej atrakcyjności i przyjemniejszego przeżywania, np. procesu ucznia się.

więcej

 strona:  3 4 5 6 7 8 9 10 11 
Stopka