Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności z biblioteki

"W poszukiwaniu zagubionych tytułów"

        Dnia 17 października 2018r. można było zauważyć wzmożony ruch na korytarzach szkoły. Sprawcami tego zamieszania byli uczniowie biorący udział w konkursie bibliotecznym pod hasłem: "W poszukiwaniu zagubionych tytułów". 

więcej
Sprawozdanie z XV Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas II i III

     Dnia 22 października 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach   XV Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla ucz. kl. II i III.

więcej
Leć Orle Biały - sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego realizowanego przez uczniów klasy 6b,5d i koło biblioteczne

          Projekt edukacyjny "Leć Orle Biały" był realizowany w dniach 7.09.2018r. - 12.10.2018r. w klasie 6b,5d i koło biblioteczne.

            Projekt zainicjowano 7 września 2018r. dokonano wyboru tematu, określono cel i zakres tematyczny projektu, sformułowano problemy badawcze, dokonano podziału na grupy i przydzielono zadania. Na koniec podpisano kontrakt, dotyczący terminowej, samodzielnej i twórczej realizacja projektu między opiekunami Jolantą Małecką, Małgorzatą Mentlewicz, Zofią Polaszek  a grupą projektową.

więcej
Urodziny Kubusia Puchatka w bibliotece szkolnej - 15.10.2018r. i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Kubuś Puchatek i Przyjaciele"

Kubuś Puchatek - ulubiony bohater dzieci - skończył 92 lata. Z tej okazji, w bibliotece szkolnej, odbyły się zajęcia poświęcone misiowi i jego przyjaciołom. Na urodziny przybyli uczniowie z klasy 1-3.

więcej
Wycieczka do Gniezna - zwiedzanie katedry i wystawy w Muzeum

      2 października klasy V d i VI b oraz członkowie koła bibliotecznego wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Gniezna. Odbyła się ona w ramach realizowanego projektu "Leć Orle Biały".

więcej
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września (sobota). W Szkole Podstawowej w Osięcinach święto to obchodziliśmy w piątek 28 września 2018 r. czytając przygody Mikołajka, jeża Jerzyka i sowy Zosi oraz słuchając poezji śpiewanej.

więcej
"Jak nie czytam, jak czytam"

    Dnia 8 czerwca miało miejsce ogólnopolskie bicie rekordu w czytaniu w jednym miejscu. Organizatorem akcji pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam" jest redakcja czasopisma "Biblioteka w Szkole".

więcej
XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  "Czytanie łączy" - to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

więcej
Śladami Stasia i Nel - spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kowalczykiem

We wtorek 29 maja w Szkole Podstawowej w Osięcinach odbyło się bardzo ciekawe spotkanie pt. "Śladami Stasia i Nel", poprowadzone przez podróżnika, nauczyciela angielskiego i miłośnika kultury Azji - Pana Piotra Kowalczyka.

więcej
Przedstawienie Teatru Bajecznego pt. "Niezapominajka"

W czwartek 26 kwietnia do SP w Osięcinach zawitał już po raz kolejny Teatr Bajeczny  z Bydgoszczy ze spektaklem pt. "Niezapominajka". To wiosenne widowisko dla najmłodszych o potędze natury, sile przyjaźni i bliskości drugiego człowieka. Całości dopełniły, jak zwykle, przepiękny śpiew aktorek oraz kolorowa scenografia. Wszyscy poczuliśmy, że wiosna jest już na dobre z nami.

Dziękujemy za współpracę  paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach.

 

Biblioteka szkolna

więcej

 strona:  4 5 6 7 8 9 10 11 12 
Stopka