Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Luty 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Aktualności

Klasa VII a w Goreniu Dużym
M. Skonieczna, T. Polaszewski

      Trzy dni pobytu na "Zielonej Szkole" w Goreniu Dużym to moc atrakcji, których doświadczyła grupa uczniów z klasy VIIa wraz z wychowawczynią Małgorzatą Skonieczną i opiekunem Aleksandrą Siarkowską.      Wszystko zaczęło się bardzo naukowo, bo w siedzibie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu, gdzie dojechaliśmy kolejką. Na miejscu obejrzeliśmy film opowiadający o urokach parku oraz spacerowaliśmy ścieżką dydaktyczną.

Po powrocie zjedliśmy obiad i mieliśmy zajęcia plastyczne z papieroplastyki - quilingu. Powstały piękne prace nowo poznaną techniką tworzenia z pasków papieru.

Wieczorem kolacja, a po niej niespodzianka przygotowana przez dziewczyny z okazji Dnia Chłopaka. Były prezenty, które panowie musieli sami sobie znaleźć; poczęstunek oraz zabawy integracyjne.

Drugi dzień przywitał nas ładną pogodą, co było bardzo ważne, ponieważ po śniadaniu udaliśmy się do lasu na warsztaty Survivalu. Była pogadanka jak przygotować się do dalekiej pieszej wędrówki, wyścigi drużyn, budowanie szałasu, układanie ogniska oraz sposoby przenoszenia rannych.

Po obiedzie mieliśmy kolejne warsztaty plastyczne - sposoby przetwarzania filcu. Najfajniejsze z tych zajęć było to, że wszyscy uczyli się przyszywać guziki i prostych ściegów. Nie da się ukryć, że większość z nas robiła to po raz pierwszy...

Czas oczekiwania na kolację spędziliśmy na powietrzu korzystając z ładnej pogody. Graliśmy w piłkę siatkową i nożną, ćwiczyliśmy na siłowni, oglądaliśmy zwierzęta w mini ZOO.

Po kolacji była chwila odpoczynku, a wieczorem ognisko. Piekliśmy przy niej kiełbaski i trochę pośpiewaliśmy, ale niestety spadł deszcz i nie mogliśmy zbyt długo ogrzać się ogniem.

Trzeciego dnia po śniadaniu odbyły się jeszcze jedne zajęcia - odlewanie z gipsu tropów zwierząt. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą tropienia różnych zwierząt po ich śladach i na pamiątkę dostaliśmy odlewy gipsowe różnych łapek.

Po zajęciach pakowanie, sprzątanie i pożegnaliśmy szkołę w Goreniu...

Byliśmy tam już po raz drugi, ale kto wie, czy nie przyjedziemy znowu...


Małgorzata Skonieczna

 

 
 
 
 
 
 
 
 
  

Stopka