Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Nauczyciele
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Padziernik 2019  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Aktualności z biblioteki

Świętowanie przez czytanie - 93. urodziny Kubusia Puchatka

    14 października 2019 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w imprezie czytelniczej zorganizowanej w ramach akcji "Cała Polaka czyta dzieciom" pt. Urodziny Kubusia Puchatka upamiętniającej misia o małym rozumku, ale wielkim sercu.

więcej
Konkurs Wiedzy o Patronie

 Tradycyjnie od wielu lat w naszej szkole organizowany jest Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły majorze Henryku Sucharskim. Celem konkursu jest  promowanie sylwetki  majora oraz szerzenie wśród uczniów wiedzy o Patronie.

więcej
Głośne czytanie 2019

"Czytanie książek
to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"

              - Wisława Szymborska

      W dniach 27 i 30 września 2019 roku odbyło się w naszej szkole głośne czytanie tekstów literackich w ramach corocznej akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz ósmej edycji Narodowego Czytania 2019 pod hasłem "Nowele polskie".

więcej
"Jak nie czytam, jak czytam!" - ogólnopolska akcja promująca czytanie

      W upalny poranek 7 czerwca 2019r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Osięcinach po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam!". Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole" i ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podstawową formą uczestnictwa w tej akcji jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia obrazującego frekwencję, wypełnienie formularza będącego sprawozdaniem i wysłanie go do organizatorów. W ten sposób można ustalić liczebność oraz zasięg przedsięwzięcia.

więcej
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w dniach 3 - 7 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom -  wychowanie przez sport i czytanie". Każdego dnia uczniowie klas 1-3 słuchali czytanych przez nauczycieli opowiadań pt. "Afryka Kazika", "Przygody wiernego psa Kaktusa" i "Nie ma nudnych dni". Chwile spędzone na wspólnym czytaniu sprawiły wszystkim dużo przyjemności. Przekonuje nas to o tym, że czytanie zbliża i łączy tworząc więzi między ludźmi. W tym roku w rolę lektorek wcieliły się panie: Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska i Aleksandra Siarkowska.


Biblioteka szkolna

więcej
"Poetą się nie jest. Poetą się bywa" - spotkanie z poezją

Czym jest poezja? Jaką pełni rolę w życiu współczesnego człowieka? Jak bardzo jesteśmy wrażliwi na piękno słowa? Na te pytania mogliśmy odpowiedzieć sobie podczas spotkania z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz- Raniszewską, które było skierowane do gimnazjalistów i miało miejsce w Szkole Podstawowej w Osięcinach (aula) dnia 22 maja 2019 roku. Na spotkanie przyjęła również zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach p. Iwona Sikorska.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu pt. ''Z przyrodą na Ty"

W dniach od 29.04.do 20.05.2019 roku trwał konkurs dla klas 4-5 "Z przyrodą na Ty".

      Celem konkursu było pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, wdrażanie i rozwijanie idei ochrony środowiska, oraz promowanie literatury i czasopism o treściach ekologicznych.

więcej
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     17 maja 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas czwartych. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów.

więcej
Gry planszowe bawią i kształcą

Zakupione  w tym roku szkolnym planszówki na dobre zagościły nie tylko w szkolnej bibliotece, ale okazały się także znakomitym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych różnego typu np. logopedycznych, wyrównawczych, rewalidacji itp.

więcej
Spotkanie z podróżnikiem Panem Emilem Wittem

10 maja 2019r. w auli szkoły odbyło się pasjonujące spotkanie z młodym podróżnikiem p. Emilem Wittem, który od 2013r. regularnie odwiedza Amazońską Puszczę.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka