Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Nauczyciele
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Sierpie 2019  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualności z biblioteki

"Jak nie czytam, jak czytam!" - ogólnopolska akcja promująca czytanie

      W upalny poranek 7 czerwca 2019r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Osięcinach po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam!". Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole" i ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podstawową formą uczestnictwa w tej akcji jest zebranie uczniów oraz innych zainteresowanych osób w wybranym miejscu z książkami, wspólne czytanie, zrobienie zdjęcia obrazującego frekwencję, wypełnienie formularza będącego sprawozdaniem i wysłanie go do organizatorów. W ten sposób można ustalić liczebność oraz zasięg przedsięwzięcia.

więcej
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w dniach 3 - 7 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (OTCD) pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom -  wychowanie przez sport i czytanie". Każdego dnia uczniowie klas 1-3 słuchali czytanych przez nauczycieli opowiadań pt. "Afryka Kazika", "Przygody wiernego psa Kaktusa" i "Nie ma nudnych dni". Chwile spędzone na wspólnym czytaniu sprawiły wszystkim dużo przyjemności. Przekonuje nas to o tym, że czytanie zbliża i łączy tworząc więzi między ludźmi. W tym roku w rolę lektorek wcieliły się panie: Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska i Aleksandra Siarkowska.


Biblioteka szkolna

więcej
"Poetą się nie jest. Poetą się bywa" - spotkanie z poezją

Czym jest poezja? Jaką pełni rolę w życiu współczesnego człowieka? Jak bardzo jesteśmy wrażliwi na piękno słowa? Na te pytania mogliśmy odpowiedzieć sobie podczas spotkania z poetką regionalną p. Ewą Chrząszcz- Raniszewską, które było skierowane do gimnazjalistów i miało miejsce w Szkole Podstawowej w Osięcinach (aula) dnia 22 maja 2019 roku. Na spotkanie przyjęła również zaproszenie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach p. Iwona Sikorska.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu pt. ''Z przyrodą na Ty"

W dniach od 29.04.do 20.05.2019 roku trwał konkurs dla klas 4-5 "Z przyrodą na Ty".

      Celem konkursu było pogłębienie wiedzy, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, wdrażanie i rozwijanie idei ochrony środowiska, oraz promowanie literatury i czasopism o treściach ekologicznych.

więcej
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     17 maja 2019r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny konkurs pięknego czytania dla uczniów klas czwartych. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności i rozwijanie potrzeb czytelniczych uczniów.

więcej
Gry planszowe bawią i kształcą

Zakupione  w tym roku szkolnym planszówki na dobre zagościły nie tylko w szkolnej bibliotece, ale okazały się także znakomitym uzupełnieniem zajęć edukacyjnych różnego typu np. logopedycznych, wyrównawczych, rewalidacji itp.

więcej
Spotkanie z podróżnikiem Panem Emilem Wittem

10 maja 2019r. w auli szkoły odbyło się pasjonujące spotkanie z młodym podróżnikiem p. Emilem Wittem, który od 2013r. regularnie odwiedza Amazońską Puszczę.

więcej
Spotkanie autorskie z p. Romanem Pankiewiczem

      8 maja 2019r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedził pisarz - p. Roman Pankiewicz. Było to możliwe dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną. Do tej pory nasz gość był znany jako autor książek dla dorosłych i organizator koncertów muzycznych. Tym razem jednak spotkanie było skierowane do najmłodszych uczniów z klas I - III.

więcej
Spotkanie z pasjonatem fotografii p. Marcinem Woźniakiem

   Dnia 6 maja 2019r. odbyło się spotkanie z pasjonatem fotografii p. Marcinem Woźniakiem, który jest absolwentem naszej szkoły. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas piątych, którzy z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia gościa.

więcej
"Słodkie babeczki" na zajęciach koła bibliotecznego

  Na gorączkowej pracy upłynęły przedświąteczne zajęcia Koła Miłośników Biblioteki. Uczestnicy zajęć postanowili udekorować własnoręcznie wielkanocne babeczki. W tym celu przynieśli owoce, bitą śmietanę, masę kajmakową, polewę czekoladową i kolorową posypkę.  Spod pracowitych rąk wyszły bajecznie kolorowe, pięknie udekorowane i smakowite babeczki, które z żalem, ale w szybkim tempie i z ogromnym apetytem zniknęły z talerzy ;-)

Irena Zakrzewska

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka