Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Listopad 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Aktualności z biblioteki

Przyjaciel to skarb

       PRAWDZIWY PRZYJACIEL TO SKARB, a sama przyjaźń może dawać wiele radości. Przekonały się o tym przedszkolaki z naszego przedszkola, które 12 listopada 2020r. uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych.

więcej
Październik 2020 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - podsumowanie działań

    W miesiącu październiku biblioteka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Osięcinach tradycyjnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, jednak od 2008 roku świętowanie  trwa cały miesiąc. Hasło tegorocznych obchodów brzmi "Z książką Ci do twarzy".

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce, w rozbudzeniu i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, a także kształtowanie poczucia szacunku do książki.

więcej
Kampania "BohaterOn - włącz historię!"

       Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterON - włącz historię!", której organizatorami są:  Fundacja ROSA i Fundacja SENSORIA.  Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami.

więcej
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

       5 listopada to niezwykły dzień postaci z bajek. Ten dzień jest okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem szczęśliwego dzieciństwa. Bajki uczą, bawią, pomagają zrozumieć świat i poznać prawdę o życiu. Często mają działanie terapeutyczne i pozwalają oswoić dziecięce lęki. 

więcej
Kubuś Puchatek obchodzi 94. urodziny

   W  październiku 2020 r. przedszkolaki i uczniowie klas młodszych uczestniczyli w imprezie czytelniczej zorganizowanej w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" pt. "Urodziny Kubusia Puchatka", upamiętniającej misia o małym rozumku, ale wielkim sercu.

więcej
XVII Konkurs Pieknego Czytania

     Dnia 22 października 2020 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach   XVII Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla ucz. kl. II i III. Głównym celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb, nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.

więcej
"Z książką przez epoki" - wystawa

      W ramach realizacji innowacji "Pisanie i czytanie - niezwykła podróż przez wieki" w holu szkoły została zorganizowana wystawa pod hasłem "Z książką przez epoki". Celem wystawy jest zapoznanie uczniów z bogatą historią książki, która liczy wiele tysiącleci.

więcej
Wycieczka do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie

           "Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu,

            troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia
            na pokolenie"

       12 października 2020r. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunkami: p. Ewą Staniszewską, p. Małgorzatą Hejman, p. Zofią Polaszek i p. Ireną Zakrzewską wybrali się na wycieczkę do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie.

więcej
Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie

     Październik jest miesiącem Patrona naszej szkoły - mjr. Henryka Sucharskiego. Z tej okazji co roku biblioteka szkolna organizuje konkurs sprawdzający wiedzę o patronie.

więcej
Narodowe Czytanie

                                                     "Kto czyta, żyje wielokrotnie,

                                              kto zaś z książkami jest na bakier
                                              na jeden żywot jest skazany"       
                                                                                    
                                                                               Czechowicz

       W celu zachęcenia uczniów do czytania literatury pięknej w dniach 29 i 30 września 2020 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Narodowego Czytania. Wzięli w niej udział uczniowie klas 6-8.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka