Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Marzec 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności z biblioteki

Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego "Magia Świąt Bożego Narodzenia"

Projekt edukacyjny "Magia Świąt Bożego Narodzenia" realizowany był w dniach 25.11.2019r. - 20.12.2019r. przez członków koła bibliotecznego na zajęciach koła. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie.

            Projekt zainicjowano 25.11. 2019r., dokonano wyboru tematu, określono cel i zakres tematyczny projektu, sformułowano problemy badawcze, dokonano podziału na grupy i przydzielono zadania. Sformułowano i podpisano kontrakt, dotyczący terminowej, samodzielnej i twórczej realizacji projektu między Zofią Polaszek, Ireną Zakrzewską  a grupą projektową.

więcej
Malowanie bombek

     16 grudnia 2019r. na zajęciach koła bibliotecznego pojawiła się p. Aniela Leszczyńska, która poprowadziła warsztaty malowania bombek. Na początku spotkania p. Aniela opowiedziała o swojej pasji i zademonstrowała pięknie pomalowane przez siebie bombki. Zdradziła również uczniom tajniki malowania na szklanych bombkach, sztukę dobierania kolorów i wzorów.

więcej
Idą Święta!

    Wielkimi krokami zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu, a nawet w szkole trwają gorączkowe przygotowania.

więcej
Rozstrzygnięcie VIII. edycji Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla uczniów klas 4-8

  11 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach odbył się finał VIII edycji Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dla uczniów klas 4-8. Jego celem było utrwalenie zwyczajów kulturowych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.

więcej
Wystawa bożonarodzeniowa - "Do szopy, hej pasterze ..."

      Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w polskiej tradycji. Przygotowujemy się do nich długo i starannie. Wzorem lat ubiegłych w  holu Szkoły Podstawowej w Osięcinach zorganizowaliśmy wystawę bożonarodzeniową w celu kultywowania pięknych polskich tradycji. Znajdują się tam  szopki wykonane  przez uczniów i rodziców klas 4-8 oraz  dekoracje i ozdoby związane ze Świętami Bożego Narodzenia, wykonane przez członków kół bibliotecznych. Wystawa wprowadza nas w świąteczną atmosferę i podkreśla wyjątkowość tych świąt. Gorąco zapraszamy do oglądania.

Dziękujemy p. M. Hejman za wykonanie hasła.

Zofia Polaszek, Irena Zakrzewska, Anna Musiał

więcej
"Grrrrroza nie czytać!" - noc w bibliotece

   W nocy z 22 na 23 listopada 2019r. Szkoła Podstawowa w Osięcinach ożyła...

więcej
VII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

    19 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Osięcinach odbył się VII Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.  W Konkursie wzięło udział trzydziestu czworo uczestników ze szkół w: Dębołęce, Radziejowie, Kościelnej Wsi, Krzywosądzy, Morzycach, Pocierzynie i Osięcinach.

więcej
Październik 2019 - Miedzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - podsumowanie działań

W miesiącu październiku biblioteka Szkoły Podstawowej w Osięcinach tradycyjnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship).

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce, w rozbudzeniu i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień a także kształtowanie poczucia szacunku do książki.

więcej
Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego na najpiekniejszy list

      Dnia 31 października 2019r. w bibliotece szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy list zachęcający do przeczytania poleconej książki.

więcej
XVI Konkurs Pięknego Czytania

      Dnia 29 października 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach   XVI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla ucz. kl. II i III. Głównym celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb, nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 
Stopka