Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Marzec 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wycieczki integracyjne

Wycieczka w Kotlinę Kłodzką 30.06. -5.07.2008

Zieleniec
To już druga nasza wycieczka w te strony. Ponownie zawitaliśmy w Zieleńcu w pensjonacie „Jagienka”. Zieleniec to jeden z największych ośrodków narciarskich w Sudetach. Jednocześnie to najwyżej położona miejscowość w Polsce. Leży na wysokości ok. 950m n.p.m. w paśmie Gór Orlickich. Panuje tam specyficzny mikroklimat 9jedyny taki w Polsce!) – zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, tutejszy mikroklimat wymusza na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie przebywających tam osób. Tak więc trafiliśmy w odpowiednie miejsce, regeneracja sił każdemu z nas się przydała.

więcej
Zakopane 10 - 13 październik

Dzień pierwszy – Hala Gąsienicowa i... nieoczekiwanie Kasprowy Wierch

Wynajętym busem docieramy do Kuźnic, które położone są w dolnej partii Doliny Bystrej na wysokości ok. 1000 m n.p.m. Dla wielu osób kojarzą się głównie z kolejką linową na Kasprowy Wierch. My kierujemy się żółtym szlakiem, przez Dolinę Jaworzynkę na przełęcz Między Kopami. Dolina Jaworzynka jest długa i bardzo wąska, z trzech stron otoczona masywami górskimi: od wschodu Boczań i Skupniów Upłaz, od zachodu Czoła Jaworzyńskie, Zawrat Kasprowy, Czuba Jaworzyńska, od południa Kopa Magury, Wielka Królowa Kopa, Mała Królowa Kopa. Jej wschodnie stoki są bardzo strome. Znajdują się na nich charakterystyczne wapienne ostańce skalne. Bardzo ciekawy obraz doliny czeka na nas na przełęczy Między Kopami.. Samo podejście na tę przełęcz jest dość ostre i niektórym z nas sprawia nie lada kłopot. Potrzebne były częste odpoczynki, podczas których podziwialiśmy piękno tych terenów.

więcej
Kukle - Sejny - Augustów - Druskienniki - Troki - Wilno 11.07.07 - 16.07.07

To była wspaniała wyprawa.
11 lipca 2007r. wyruszyliśmy autokarem na 6-dniową wycieczkę na Mazury i Litwę. Biuro Turystyczne ,,Przygoda” z Inowrocławia zadbało o organizację wyjazdu.
W drodze na Mazury zatrzymaliśmy się w Świętej Lipce, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej oraz niezwykłe organy. Niesamowite wrażenie wywarł na nas koncert organowy. Następnie zwiedziliśmy Wilczy Szaniec – teren leśny położony 8 km od Kętrzyna. Podczas II wojny światowej służył jako miejsce dowodzenia Adolfa Hitlera. Pieszo pokonaliśmy czerwony (główny) szlak trasy zwiedzania Kwatery Hitlera, podziwiając fragmenty betonowych bunkrów oraz miejsce zamachu na przywódcę III Rzeszy.

więcej
Kotlina Kłodzka 28.04.07 - 30.04.07

Strzegący sudeckich skarbów Liczyrzepa czasem pomaga ludziom, kiedy indziej zazdrośnie chroni swoje posiadłości. Nam okazał życzliwość i pozwolił obejrzeć bodajże najpiękniejszy skarb, jaki ma pod opieką - Góry Stołowe.
Pierwsze kroki kierujemy do Czermnej , gdzie zwiedzamy Kaplicę Czaszek z 1776 r. Jej ściany, sufit, a nawet ołtarz wyłożono ok. 3 tys. ludzkich czaszek, w piwnicy pod kaplicą zgromadzono kości dalszych 21 tys. osób.

więcej
Wycieczki integracyjne

Ważnym elementem w każdym zakładzie pracy są właściwe stosunki interpersonalne. Rywalizacja, współzawodnictwo, awans zawodowy, to elementy pracy nauczyciela, które są najczęstszą przyczyną konfliktów. Aby stworzyć właściwy klimat należy opracować przedsięwzięcia, które będą stanowiły przeciwwagę do wcześniej wymienionych. Stąd szereg imprez ma charakter rekreacyjny i towarzyski. Do najważniejszych zaliczyć należy wycieczki krajowe i zagraniczne. Oto fotoreportaże z naszych wędrówek. Chcąc zobaczyć wcześniejsze nasze wypady kliknij TUTAJ

Stopka