Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Nauczyciele
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Sierpie 2019  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualności

Szkolny zestaw podręczników na rok szkolny 2019/2020

Podręczniki są refundowane. Podręczniki do religii dla wszystkich klas oraz języka niemieckiego dla klas 5 i 6 rodzice muszą dokupić.

więcej
Uoczyste zakończenie roku szkolego

19 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej  w Osięcinach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019, a o godz. 10.30 w budynku Gimnazjum pożegnanie absolwentów.

Spotkanie poprowadził dyrektor szkoły pan Andrzej Polaszek. Obecni byli: wicedyrektor pan Andrzej Rosiński, wicedyrektor pani Grażyna Kamionka, przedstawiciele Rady Gminy, Rady Rodziców, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy niepedagogiczni szkoły, rodzice, uczniowie.

więcej
Projekt ''Godziny bez internetu''

      Klasa VIa realizowała w czerwcu projekt, który nosił wymowny tytuł "Godziny bez Internetu". Głównym celem tego projektu było ukazanie jak można w ciekawy sposób spędzić wiele godzin nie spoglądając w telefon, ani nie siedząc przed komputerem. Tak też się stało...

więcej
Projekt edukacyjny ,,Spotkanie z fizyką"

      W kwietniu i maju bieżącego roku w naszej Szkole realizowany był przez klasy ósme i trzecie gimnazjum projekt edukacyjny "Spotkanie z fizyką". Brali w nim udział uczniowie zainteresowani fizyką, chcący rozwijać swoje wiadomości i umiejętności. Celem projektu było pokazanie, czym zajmuje się fizyka i zainteresowanie młodszych uczniów tą dziedziną nauki a także utrwalenie poznanych praw i pojęć fizycznych.

więcej
Piknik klasy III b

W piątek 14 czerwca 2019r. udaliśmy  się wraz z opiekunami p. Beatą Gawrońską i p. Barbarą Rosińską na piknik klasowy do pobliskich Bartłomiejowic. Wspólnie z rodzicami urządziliśmy grilla. Po poczęstunku aktywnie spędzaliśmy czas wolny w miłej atmosferze m.in.: ćwiczyliśmy na siłowni, graliśmy w siatkę, słuchaliśmy muzyki. Pogoda dopisywała, więc można było również się opalać. Dzięki temu piknikowi mogliśmy spędzić ze sobą ostatnie wspólne chwile w tym zespole klasowym przed końcem roku szkolnego. Na pewno zachowamy z tego dnia bardzo dobre wspomnienia, które zapadną nam w pamięci na wiele kolejnych lat. Wraz z wychowawczynią serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pikniku.

Monika Roszak

uczennica kl. 3b

więcej
Turniej klas czwartych w piłce nożnej

W dniu 7.06.2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Osięcinach odbył się turniej klas czwartych w piłce nożnej.

więcej
Zabawy i zawody sportowe dla przedszkolaków.

Dnia 17 czerwca 2019r. w świetlicy szkolnej odbyły się zabawy sportowe dla dzieci z przedszkola komunalnego w Osięcinach. W przygotowanych konkurencjach wzięły udział dzieci z grupy "Żabki" pod opieką p. Aleksandry Rawskiej i p. Hani Kaczmarek. Impreza została przygotowana przez: świetlicę i bibliotekę szkolną oraz Koło Wolontariat. Celem przedsięwzięcia było propagowanie aktywności fizycznej u najmłodszych dzieci. Przygotowane konkurencje cieszyły dużym zainteresowaniem, dzieci chętnie brały udział, wykazując się aktywnością fizyczną. Rozgrywki zakończyły się remisem . Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami. "Żabki" pożegnały nas z uśmiechem i zadowoleniem i zapowiedziały kolejną wizytę.

więcej
Ogólnopolski konkurs leksykalnym Memory Master

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły dwukrotnie uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie leksykalnym Memory Master. W IX jesiennej edycji konkursu wzięło udział 64 uczniów z klas IV ? VIII oraz III klas gimnazjum. Uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Mieliśmy siedmioro laureatów II stopnia, dwanaścioro laureatów III stopnia oraz 6 wyróżnień. W X wiosennej edycji konkursu zwiększył się udział uczniów do liczby 100 uczestników. Uczennica klasy 5 została laureatką konkursu z wynikiem 100%! Zwiększyła się też liczba uczniów z wysokimi wynikami. Tytuł laureata II stopnia otrzymało czternaścioro uczniów, laureata III stopnia ośmioro uczniów a dwanaścioro uczestników zostało wyróżnionych. W imieniu nauczycieli języka angielskiego dziękuję za zainteresowanie konkursem, który jest dla nas pomocnym narzędziem do aktywnego wspierania nauki słownictwa i do skutecznego motywowania. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy sukcesów w przyszłym roku.
Agnieszka Młotkowska

więcej
Pięciodniowa wyprawa w Bieszczady

       W dn.3-7 czerwca 2019 r. uczniowie klas 7a, 7b, 8b pod opieką wychowawców: p. Izabeli Kisielewskiej, p. Anny Jezierskiej, p. Grzegorza Woźniaka oraz pedagoga, p. Agnieszki Matkowskiej, zwiedzili Zamość, Bieszczady, Sanok i Przemyśl.

więcej
Pobyt w Stanicy Charzykowy

W dniach 5-7 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej w Osięcinach wraz z opiekunami (p. Zbigniewem Tumińskim oraz p. Barbarą Rosińską) wybrali się na zieloną szkołę do miejscowości Charzykowy.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka