Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Padziernik 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualności

XVII Konkurs Pięknego Czytania

       Dnia 22 października 2020 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Osięcinach   XVII Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla ucz. kl. II i III. Głównym celem konkursu było rozwijanie i utrwalanie potrzeb, nawyków czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.


więcej
"Z książką przez epoki" - wystawa

       W ramach realizacji innowacji "Pisanie i czytanie - niezwykła podróż przez wieki" w holu szkoły została zorganizowana wystawa pod hasłem "Z książką przez epoki". Celem wystawy jest zapoznanie uczniów z bogatą historią książki, która liczy wiele tysiącleci.

więcej
Wycieczka do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie

               "Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu,
                troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia
                na pokolenie"

       12 października 2020r. uczniowie klas szóstych wraz z opiekunkami: p. Ewą Staniszewską, p. Małgorzatą Hejman, p. Zofią Polaszek i p. Ireną Zakrzewską wybrali się na wycieczkę do Muzeum Drukarstwa i Piśmiennictwa w Grębocinie.

więcej
"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają"

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, obchodzony w tym roku 2 października, jest dniem symbolicznym - ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli o niej zapomnieć, mają okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków.

więcej
Sprzątanie świata

   Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do akcji Sprzątanie Świata. Jednak ze względu  na zaistniałą sytuację, nie wyszliśmy w teren.  Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję".

więcej
Poczytaj mi... straszy kolego, koleżanko !

Szkolne koło wolontariatu aktywnie włączyło się w cykl spotkań z przedszkolakami pod hasłem "Czytamy dzieciom" w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Dnia 16 października do świetlicy szkolnej przybyły dzieci z grupy przedszkolnej "Liski" wraz z opiekunem p. Ewą Martwicką, gdzie czekały na nich starsze koleżanki z klasy 7c, aby poczytać im bajki, wiersze i opowiadania. Te ciekawe, wartościowe spotkania będą odbywały się co drugi tydzień w piątek, aby poczytać młodszym koleżankom i kolegom.

Koordynatorzy wolontariatu:
Agnieszka Waloszek
Agnieszka Trawińska

więcej
Pasowanie na świetliczaka

W dniu 15 października 2020r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość ,, Pasowania na Świetliczka" uczniów klas pierwszych. Taki "chrzest świetliczaków" to coroczna tradycja w naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczestników zabawy oraz omówienie celu spotkania. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona świetliczaków nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania. Za nim uczniowie zostali przyjęci do grona świetliczaków musieli przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej. Pierwszaki dzielnie zmierzały się z próbami. Musiały wykazać się odwagą, szeregiem umiejętności oraz wiedzą niezbędną dla każdego świetliczka. Na początku odbyła się próba zwinności. Następnie pierwszoklasiści zostali poddani próbie znajomości bajek. Kolejnym zadaniem był test gotowości świetlicowej, w którym uczniowie odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę. Dzieci mieli okazję również wykazać się manualnie, wykonując prace plastyczne. Kolejne zadania to testy sprawnościowe, rytmiczne, muzyczne i czynnościowe. Na zakończenie by dopełnić tradycji uczniowie przystąpili do ślubowania. Po złożonej przysiędze tradycyjnie zostali pasowani ołówkiem. Na pamiątkę każdy otrzymał medal wesołego świetliczka.

Agnieszka Trawińska

więcej
Śladami Franciszka Becińskiego

       W ramach innowacji pedagogicznej "Kujawskie klimaty" dnia 9 października 2020 roku  odbył się szkolny konkurs poezji Franciszka Becińskiego. Spotkanie poprowadziła p. Aneta Ratajczyk. Na początku przedstawiła  najważniejsze informacje dotyczące życiorysu poety z Kujaw. Chętni uczniowie  recytowali  wybrane  utwory  traktujące o Kujawach. W jury zasiadły: p. Zofia Polaszek, p. Barbara Rosińska oraz p. Agnieszka Trawińska. Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz  drobnymi upominkami. Dodatkowym atutem spotkania była dekoracja poświęcona autorowi "Melodii ziemi". Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.


Koordynatorzy innowacji

więcej
Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole


więcej
Ogłoszenie

Dzień 14 października (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Przedszkole i świetlica szkolną w tym dniu pełnią funkcję opiekuńczo - wychowawczą. Prosimy rodziców o zgłaszanie dzieci, które w tym dniu będą korzystać z tej formy opieki.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka