Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Marzec 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową

Z niezwykłą przyjemnością pragniemy zaprosić do wizyty na naszej nowej stronie internetowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Osięcinach. Oczywiście cały czas będą pojawiać się nowe rzeczy, żebyście mogli być z nami na bieżąco. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania!


więcej
Spotkanie autorskie online z Krzysztofem Petkiem

      Rzeczywistość pandemii nie pozwala na spotkania autorskie w realu. Jednak dzięki wielu e-inicjatywom, umożliwiającym dzieciom i młodzieży kontakt z kulturą, sztuką i literaturą na uwagę zasługują spotkania z pisarzami odbywające się za pośrednictwem Internetu.

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego z okazji Miedzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

      Dnia 3 grudnia 2020r. w bibliotece szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. Prace, które wpłynęły do organizatorów oceniło jury w składzie:
p. Sławomira Piernik - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Osięcinach;
p. Tomasz Zieliński - nauczyciel w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Osięcinach.
p. Zofia Polaszek - bibliotekarz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Osięcinach;
p. Irena Zakrzewska - bibliotekarz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Osięcinach.
      Wobec bardzo trudnego wyboru, ponieważ konkursowe prace okazały się wyjątkowe, członkowie komisji postanowili nagrodzić wszystkich uczestników.
      Na szczególne wyróżnienie zasłużył jednak uczeń klasy 3b - Sebastian Gregor, który wykonał prace w każdej z czterech kategorii i zdobył nagrodę główną.
Oto nazwiska pozostałych nagrodzonych:
Opasik Izabela   klasa 1b; (dwie kategorie)
Ziółkowska Nadia  klasa 1a;
Rolewska Kornelia  klasa 1b;
Maciejewska Lena  klasa 2a;
Chmielewska Katarzyna  klasa 2b;
Żywica Julia  klasa 2b;
Łodygowski Dawid  klasa 2b;
Balcerak Natalia  klasa 6c;
Kantorowski Wiktor  klasa 8b.
      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy po odbiór nagród do bibliotek (w budynku ZSP i budynku byłego gimnazjum).
       Konkursowe prace zostaną wyeksponowane w bibliotece szkolnej.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek


więcej
"Dlaczego powinniśmy tolerować innych?". Głosne czytanie, rozmowa i zabawa z przedszkolakami w oparciu o bajkę pt. "Brzydkie kaczątko" - cd realizacji projektu "Magiczna moc bajek, czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni"

       Spotkanie z  przedszkolakami było okazją do uświadomienia dzieciom podobieństw i różnic między ludźmi. Dzieci  wysłuchały czytaną przez bibliotekarkę bajkę   pt. "Brzydkie Kaczątko", która miała na celu uświadomienie dzieciom, że odmienności nie należy wyśmiewać oraz  człowiek z wyglądu inny nie może być odrzucony. Takiego człowieka powinniśmy tak samo szanować jak wszystkich z bliskiego nam otoczenia. Wspólna zabawa miała też służyć wzajemnej integracji.
Przedszkolaki po spotkaniu, które przyniosło im wiele radości i wrażeń, na pewno zapamiętają, że każdy człowiek jest inny i wyjątkowy, i niezależnie od pochodzenia, kultury czy wyglądu zasługuje na szacunek i akceptację.

Zofia Polaszek

więcej
Dzień Pluszowego Misia - misiowa gimnastyka buzi i języka

       25 i 26 listopada dzieci wraz z logopedą obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Pomimo nowoczesnych zabawek, moda na misie nigdy nie przemija, są one ulubioną zabawką, przytulanką dla dzieci.

więcej
Mały miś w świecie wielkiej literatury

Miś pluszowy - mój przyjaciel
Zawsze blisko przy mnie jest.
Czy się śmieję
Czy też płaczę
On przytulać lubi się!

25 listopada w ramach innowacji pedagogicznej klasy 1a i 1b uczestniczyły w akcji "Mały miś w świecie wielkiej literatury" zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!". Misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. Tego dnia każde dziecko zasiadło przed komputerem w towarzystwie swojego przyjacielem. Każdy miś został przedstawiony. W ramach akcji uczniowie obejrzeli prezentacje o historii powstania pluszowego misia, słuchali wierszy i piosenek. Gościliśmy również podczas nauki zdalnej rodziców, którzy umilili nam czas czytając "Pamiętnik Czarnego Noska" i "Złotowłosa i trzy misie". Dzieci poznały misie z różnych bajek. Wspólnie z rodzicami układali wierszyki i rymowanki. Wykonały piękne opaski i prace plastyczne przedstawiające misie oraz odgadywały zagadki. Dzień minął w miłej i ciepłej atmosferze. Rodzicom za włączenie w akcje serdecznie dziękujemy.

A. Domańska, A. Wojtkowska

więcej
Ogólnopolski Konkurs Leksykalny Języka Angielskiego

20 listopada 2020r. w piątek, grupa uczniów naszej szkoły wzięła tradycyjnie udział w XIII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego Języka Angielskiego. Mimo trudnej sytuacji, w której przyszło nam obecnie funkcjonować , uczniowie postanowili zmierzyć się tym razem z testem on-line. Trzymamy kciuki za uczestników. Już dzisiaj Wam gratuluję i dziękuję za udział w konkursie. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 10 lutego 2021 roku.

Agnieszka Młotkowska

więcej
Rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego

Miło mi poinformować, że został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego "Zapobiegamy pożarom". Celem konkursu było zainteresowanie dzieci ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk.
Jury w składzie: p. Małgorzata Skonieczna oraz p. Anna Nosek wyróżniły następujące prace plastyczne

1. Anny Bartczak - klasa Ic
2. Jana Ileckiego - klasa Ic
3. Justyny Gawrońskiej - klasa Ic
4. Leny Maciejewskiej - klasa IIa
5. Aleksandry Bartczak - klasa IIIb

Pozostałe prace zostaną zaprezentowane na szkolnej wystawie . Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

więcej
Przyjaciel to skarb

      PRAWDZIWY PRZYJACIEL TO SKARB, a sama przyjaźń może dawać wiele radości. Przekonały się o tym przedszkolaki z naszego przedszkola, które 12 listopada 2020r. uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych.

więcej
Październik 2020 - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - podsumowanie działań

      W miesiącu październiku biblioteka Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Osięcinach tradycyjnie obchodziła Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, które zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, jednak od 2008 roku świętowanie  trwa cały miesiąc. Hasło tegorocznych obchodów brzmi "Z książką Ci do twarzy".

      Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce, w rozbudzeniu i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, odkrywanie przez dzieci własnych uzdolnień, a także kształtowanie poczucia szacunku do książki.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka