Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Maj 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu na mem o książce

      28 maja 2020r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na mem o książce lub bibliotece. Z przyjemnością ogłaszamy, że w konkursie wyróżniono cztery prace wykonane przez:
- Patrycję Jaworską z klasy 5b;
- Huberta Ciemnego z klasy 5c;
- Daniela Wójcika z klasy 6a;
- Patryka Sobuckiego z klasy 6a.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy laureatom. Nagrody będą do odebrania po powrocie do szkoły. Natomiast punkty dodatnie otrzymacie już dziś!

Biblioteka szkolna

więcej
Szkolny konkurs talentów "Bawimy się kolorami"

      Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 1-7 do udziału w szkolnym konkursie pod hasłem "Bawimy się kolorami".

więcej
Po prostu tańcz

      W ramach lekcji wychowania fizycznego online uczennice SP w Osięcinach pod kierunkiem nauczycielki w.f Agnieszki Dąbrowskiej wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Po prostu tańcz".

więcej
Dziękujemy za zbiórkę plastikowych nakrętek

     Od początku roku szkolnego Szkolne Koło Caritas zbierało w Szkole Podstawowej w Osięcinach plastikowe nakrętki na rzecz leczenia Zuzi. Społeczność naszej szkoły z zaangażowaniem włączyła się w tę akcję. Niestety, Zuzia zmarła i części zebranych nakrętek rodzina nie zdążyła sprzedać. Te, które zostały najbliżsi dziewczynki  przekazali nam, byśmy oddali je innej osobie potrzebującej. W związku z tym Szkolne Koło Caritas przekazało nakrętki rodzicom 6 - letniego Bartka. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację chłopca. Rodzina Bartusia bardzo dziękuje za wsparcie i prosi o dalszą pomoc.

    Szkolne Koło Caritas  serdecznie  dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek. Jeśli ktoś ma w domu plastikowe nakrętki i chciałby pomóc Bartkowi może je dostarczyć do Szkoły Podstawowej w Osięcinach (do 5.06). Od września znów ruszamy ze zbiórką nakrętek dla Bartka.

Opiekun SKC - Agnieszka Matkowska


więcej
Rozstrzygnięcie konkursu na "Selfie z książką"

      22 maja 2020r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego pod hasłem "Selfie z książką". Konkurs skierowany był do uczniów z klas 1-8. Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa oraz rozwijanie i promowanie talentów uczniów.
Oceny nadesłanych zdjęć dokonała komisja w składzie:
p. Andrzej Rosiński;
p. Zofia Polaszek,
p. Irena Zakrzewska.
Miło nam poinformować, że nagrody w konkursie trafią do:
I miejsce - Nina i Julia Bączek  kl. 6a
II miejsce - Olga Twardowska kl. 1b
III miejsce - Konrad Stępiński kl. 7c,
                   Wiktor Barczak kl. 6b
Jury przyznało również wyróżnienia dla:
Dawida Łodygowskiego z kl. 1b
Julii Danielewskiej z kl. 1b
Patrycji Dybowskiej z kl. 5b
Jakuba Kwieciszewskiego z kl. 6a
Zuzanny Pakulskiej z kl. 6d.

Odbyło się również głosowanie na szkolnym fanpageu, którego laureatką została uczennica klasy 1b - Olga Twardowska.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Wręczenie nagród nastąpi po powrocie do szkoły.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają dodatkowe punkty.

Biblioteka szkolna
więcej
19 maja 2020r. DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

      Na co dzień myślisz zazwyczaj o sobie i swoich najbliższych. To zrozumiałe. Jesteśmy zapracowani, a rutyna robi swoje. Jednak w życiu każdego z nas znajdzie się miejsce na dobre uczynki, które w mniejszym lub większym stopniu zmienią świat na lepsze. A już na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej.

więcej
Dla każdego coś miłego

Świetlica szkolna zwraca się do całej społeczności szkolnej, uczniów i ich rodziców z zaproszeniem do skorzystania z szerokiej oferty propozycji spędzania wolnego czasu z najbliższą rodziną. Oferta związana jest ze zbliżającymi się świętami; Dniem Matki, Dniem Dziecka, Dniem Ojca.

więcej
Śpiewanki domowe

      Kiedy opowiadałam dzieciom na muzyce o "Śpiewnikach domowych" Stanisława Moniuszki przyszedł mi do głowy pomysł zabawy - konkursu. Pieśni pana Moniuszki w ilości prawie 300 komponowane były między innymi po to, aby w domach mogło odbywać się rodzinne muzykowanie. W czasach, kiedy tworzył kompozytor było to wspaniałą rozrywką, której obecnie trochę nam brakuje. Przy pozamykanych kinach, teatrach, przy zakazie spotkań towarzyskich spędzamy dużo czasu z rodziną w domu. Pośpiewajmy więc rodzinnie! Zwłaszcza, że zbliżają się piękne dni: 26 maja - Dzień Matki, 1 czerwca - Dzień Dziecka i 23 czerwca - Dzień Ojca.

więcej
MOJA PLANETA - MÓJ DOM! - konkurs rozstrzygnięty

Z przyjemnością informujemy, że konkurs "MOJA PLANETA - MÓJ DOM!" został rozstrzygnięty!!!! Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Oto lista nagrodzonych:
1. Weronika Szafrańska
2. Karolina Boniewicz
3. Martyna Boniewicz

Serdecznie gratulujemy!!

Świetlica

więcej
Tydzień Bibliotek - Zasmakuj w Bibliotece

       Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich osób związanych i zaprzyjaźnionych z książką i biblioteką. To właśnie w tym czasie, w dniach od 8-go do 15-go maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek  - ogólnopolska  akcja, mająca na celu upowszechnianie książek i czytelnictwa, podkreślająca rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym.

więcej

 strona: 1 2 3 4 5 
Stopka