Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności

Życzenia na wakacje

       Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, tej z dzwonkami i tej z komputerem.

       Dziękując za wysiłek i współpracę, życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

       Wierzę, że wszyscy spotkamy się w szkolnych murach zdrowi, wypoczęci i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

 

Dyrektor Szkoły        

Andrzej Polaszek

więcej
Dla każdego coś miłego

Od 15 maja do 20 czerwca 2020 roku wychowawcy Świetlicy Szkolnej: A. Trawińska, A. Kozłowska i T. Zieliński w zdalnym nauczaniu za pomocą mediów e-dziennik Librus i poczty Gmail kontaktowali się z 22 uczniami naszej szkoły oraz ich rodzicami, którzy zechcieli współtworzyć projekt edukacyjny pod nazwą ?Dla każdego coś miłego?.

więcej
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2020- wyniki

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową. Uczestniczyło w nim 85 uczniów naszej szkoły. Duża grupa uczniów uzyskała wynik bardzo dobry lub wyróżnienie.


Klasy 2
1. Kornelia Domańska- wynik bardzo dobry
2. Aleksandra Szkołuda - wynik bardzo dobry
3. Aleksandra Bączkiewicz- wyróżnienie
4. Aleksandra Szczerbiak- wyróżnienie


Klasy 3
1. Jan Jędrzejewski - wynik bardzo dobry
2. Martyna Kmieć- wyróżnienie


Klasy 5
1. Julia Dębowa- wyróżnienie
2. Hubert Ciemny- wyróżnienie


Klasy 6
1. Dawid Śmigielski- wyróżnienie
2. Jakub Marchwiński- wyróżnienie
3. Daniel Woszczyński- wyróżnienie
4. Radosław Nowiński- wyróżnienie

Klasy 7
1. Paweł Paczkowski- wyróżnienie
2. Karolina Trawińska- wyróżnienie
3. Radosław Biesiada- wyróżnienie

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Agnieszka Waloszek

więcej
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu talentów

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs "Bawimy się kolorami" dla uczniów klas 1-7 został rozstrzygnięty. Odbył się w warunkach zdalnego funkcjonowania szkół, lecz zaowocował ciekawymi, kreatywnymi pracami i prezentacjami uczniów.

więcej
Konkurs "Śpiewanki domowe" - rozstrzygnięcie

      Miło mi poinformować, że nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Śpiewanki domowe", polegającego na nagraniu dowolnej piosenki z kimś z rodziny. Wspólnie z poproszonymi o pomoc paniami Agnieszką Dąbrowską i Zofią Polaszek wybrałyśmy trzy miejsca oraz wyróżnienia.

więcej
Nasze pasje - projekt klasy VIIa

      Pasja -  głębokie zaangażowanie i zainteresowanie czymś, co bardzo lubimy robić i czemu chcemy poświęcać czas (definicja wg "Wielkiego słownika języka polskiego").

więcej
"W wielkanocnym nastroju"

Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika. W zależności od tego, w jakiej części kraju mieszkamy, możemy znać różne tradycje i zwyczaje. Wielkanoc w naszym regionie, na Kujawach jest kolorowa, wesoła i pełna tradycji, które postanowili poznać uczniowie klasy 3 a. W miesiącu marcu i kwietni uczniowie klasy 3a realizowali projekt edukacyjny "W wielkanocnym nastroju". W ramach projektu poznali tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi naszego regionu, wzmocnili więzi emocjonalne z rodziną w czasie Świąt Wielkanocnych, aktywnie spędzali czas przygotowań do świat w domu rodzinnym. Uczniowie włączyli się do realizacji działań z zapałem i zaangażowaniem. Wykazali się samodzielnością pomysłowością i kreatywnością we wszystkich etapach prac nad realizacja projektu tym bardziej, że część realizacji przypadła na czas pandemii. Do projektu zaproszono również rodziców i dziadków. W ramach realizacji projektu odbyły się zajęcia tematyczne, warsztaty kulinarne, warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonali wianki wielkanocne, kartkę wielkanocną dla kolegi/koleżanki z ławki, układali i zapisywali życzenia wielkanocne, wspólnie z rodzicami wykonali wiosenny kwiatek do ozdobienia wielkanocnego koszyczka. Wykonali także ?Album zwyczajów wielkanocnych na Kujawach?. Zdobili styropianowe jajka wykorzystując różne materiały, aby ozdobić wielkanocny stół. Dzięki tym działaniom dzieci wzbogaciły swoją wiedzę i ciekawie spędzili czas oczekując świąt w czasie pandemii. Na zakończenie zaprezentowali wszystkich wytwory swojej pracy na skype. Wszystkie zadania wykonywali starannie i terminowo.

Agnieszka Domańska

więcej
Jak ciekawie spędzamy czas w okresie pandemii.

COVID-19 sprawił, że musieliśmy zostać w domu. Nie możemy chodzić do szkoły, nie możemy spotykać się ze swoimi bliskimi, znajomymi, przyjaciółmi. Jak w tym czasie spędzamy czas? Jak radzimy sobie z zaistniałą sytuacją? Jest wiele możliwości! Uczniowie klasy 3 a i 3 b podjęli się przedsięwzięcia i dzielili się pomysłami, jak kreatywnie zarządzają swoim czasem wolnym, jak go sobie umilają, jakie nowe wyzwania podjęli. Niektórzy podzielcie się swoimi pomysłami z koleżankami i kolegami przedstawiając je na zdjęciach. Celem przedsięwzięcia było: - stworzenie okazji do wykazania się pomysłowością i kreatywnością oraz dzielenie się z innymi ciekawymi sposobami spędzania czasu w domu, - prezentacja i popularyzacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej, - stworzenie galerii prac na stronie internetowej szkoły.

Wychowawczynie

więcej
Na jakiej ulicy mieszkasz?

...to pytanie bardzo często zadajemy komuś , kogo poznaliśmy . Takie pytanie słyszymy też załatwiając sprawy urzędowe , ale czy zdajemy sobie sprawę podając swój adres kim był patron naszej ulicy ?

więcej
ZWROT KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Wytyczne Biblioteki Szkoły Podstawowej w Osięcinach w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie pandemii

 

1. Książki beletrystyczne oraz lektury należy oddawać do biblioteki szkolnej do dnia  15 czerwca 2020r.

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Stopka