Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Listopad 2020  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Aktualności

Jak ciekawie spędzamy czas w okresie pandemii.

COVID-19 sprawił, że musieliśmy zostać w domu. Nie możemy chodzić do szkoły, nie możemy spotykać się ze swoimi bliskimi, znajomymi, przyjaciółmi. Jak w tym czasie spędzamy czas? Jak radzimy sobie z zaistniałą sytuacją? Jest wiele możliwości! Uczniowie klasy 3 a i 3 b podjęli się przedsięwzięcia i dzielili się pomysłami, jak kreatywnie zarządzają swoim czasem wolnym, jak go sobie umilają, jakie nowe wyzwania podjęli. Niektórzy podzielcie się swoimi pomysłami z koleżankami i kolegami przedstawiając je na zdjęciach. Celem przedsięwzięcia było: - stworzenie okazji do wykazania się pomysłowością i kreatywnością oraz dzielenie się z innymi ciekawymi sposobami spędzania czasu w domu, - prezentacja i popularyzacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej, - stworzenie galerii prac na stronie internetowej szkoły.

Wychowawczynie

więcej
Na jakiej ulicy mieszkasz?

...to pytanie bardzo często zadajemy komuś , kogo poznaliśmy . Takie pytanie słyszymy też załatwiając sprawy urzędowe , ale czy zdajemy sobie sprawę podając swój adres kim był patron naszej ulicy ?

więcej
ZWROT KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Wytyczne Biblioteki Szkoły Podstawowej w Osięcinach w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie pandemii

 

1. Książki beletrystyczne oraz lektury należy oddawać do biblioteki szkolnej do dnia  15 czerwca 2020r.

więcej
My, dzieci - MiniZoo klasy 2a

      My, dzieci - pod takim hasłem minął pierwszy tydzień czerwca w klasie 2a. W tym czasie uczniowie czytali wierszyki i opowiadania, w których była mowa o dzieciach z różnych stron świata oraz zwierzętach tam zamieszkujących. Odbyli wirtualną podróż po Afryce, gdzie z ogromnym zainteresowaniem podziwiali tamtejszą ludność i dzikie zwierzęta. Pogłębiali swoją wiedzę wyszukując dodatkowych informacji oraz ciekawostek w swoich prywatnych książkach przyrodniczych, przeglądając strony internetowe. Dzięki temu przygotowali wspaniałe prezentacje ulubionych zwierząt afrykańskich. Okazało się również, że uczniowie mają wspaniałe zwierzęta w swoim otoczeniu, którymi postanowili się pochwalić. Dzięki temu stworzyliśmy wirtualne MiniZoo klasy 2a. Zapraszam do galerii.


Anna Musiał

więcej
Zakładki do książek

                                                                        "Nie zaginaj rogów,
                                                                         używaj zakładki,
                                                                         na półce mnie stawiaj,
                                                                         dbaj o me okładki ..."

       Jednym z zadań zaproponowanych młodszym uczniom podczas pandemii było wykonanie zakładki do książki. Do biblioteki trafiło kilka prac, za które bardzo dziękujemy. Zakładki zostały wykonane różnymi technikami i każda z nich jest piękna. Celem naszej propozycji było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, odkrywanie przez uczniów własnych uzdolnień, kształtowanie poczucia estetyki i smaku artystycznego, doskonalenie sprawności manualnych oraz rozbudzanie świadomości poszanowania książek.
Drobne upominki i punkty dodatnie powędrują do:

Aleksandra Bączkiewicza z klasy 2a;
Jakuba Bajerskiego z klasy 2b;
Julii Kletkiewicz z klasy 3b;
Martyny Kmieć z klasy 3b;
Karoliny Kwiatkowskiej z klasy 3b;
Amelii Pietrzak z klasy 3b.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłowości, dziękujemy za piękne prace i zapraszamy do udziału w akcjach i konkursach organizowanych przez bibliotekę w kolejnym roku szkolnym.

Biblioteka szkolna

więcej
XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom -

      Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska Czyta Dzieciom". W tym roku jest obchodzone pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach".  

więcej
Konkurs matematyczny KANGUR 2020

      Przypominamy, że w związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Terminy oraz instrukcja dla uczestników konkursu znajdują się na stronie: https://www.kangur-mat.pl/

więcej
Rozstrzygnięcie konkursu na mem o książce

      28 maja 2020r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na mem o książce lub bibliotece. Z przyjemnością ogłaszamy, że w konkursie wyróżniono cztery prace wykonane przez:
- Patrycję Jaworską z klasy 5b;
- Huberta Ciemnego z klasy 5c;
- Daniela Wójcika z klasy 6a;
- Patryka Sobuckiego z klasy 6a.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy laureatom. Nagrody będą do odebrania po powrocie do szkoły. Natomiast punkty dodatnie otrzymacie już dziś!

Biblioteka szkolna

więcej
Szkolny konkurs talentów "Bawimy się kolorami"

      Zapraszamy wszystkich uczniów z klas 1-7 do udziału w szkolnym konkursie pod hasłem "Bawimy się kolorami".

więcej
Po prostu tańcz

      W ramach lekcji wychowania fizycznego online uczennice SP w Osięcinach pod kierunkiem nauczycielki w.f Agnieszki Dąbrowskiej wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Po prostu tańcz".

więcej

 strona:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Stopka