Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności z biblioteki

"Grrrrroza nie czytać!" - noc w bibliotece
   W nocy z 22 na 23 listopada 2019r. Szkoła Podstawowa w Osięcinach ożyła...

... i zmieniła się w miejsce wypełnione czarownicami, magami, czarami i wyśmienitą zabawą. W nocnym szaleństwie wzięło udział 22 uczniów należących do koła bibliotecznego i medialnego.
      Nocne spotkanie rozpoczęło się od zajęć integracyjnych. Uczniowie dokonali autoprezentacji i podzielili się swoimi oczekiwaniami wobec wspólnie spędzonego czasu.
      Następnie uczestnicy nocnej imprezy wzięli udział w warsztatach artystycznych, na których z wytłaczanek, wełny, sizalu, kolorowego papieru i wstążek wyczarowali śmieszne stwory. Efekty ich pracy, dzięki pomysłowości i niezwykłej kreatywności, były wspaniałe. Twórcze zdolności wydobyła z uczniów prowadząca warsztaty p. Anita Sobczyńska.
      Kolejnym punktem spotkania była pyszna kolacja ("Przysmak Draculi"), po której zaczęły się wróżby i czary. Każdy był ciekaw, co go czeka w przyszłości. Przepowiednie były satysfakcjonujące dla wszystkich!
      Wiele emocji i śmiechu wzbudził konkurs na najciekawszy strój czarownicy, czarodzieja. Uczniowie wykazali się pomysłowością w doborze kreacji i z wielką gracją prezentowali na wybiegu "lot na miotle".
      Jednak najwięcej radości i ekscytacji wzbudziły zajęcia na terenie szkoły - "Strachy na lachy". Uczniowie zaopatrzeni w latarki wyruszyli na nocne zwiedzanie szkoły. W mrocznej bibliotece czekało na nich zadanie wymagające nie lada odwagi - należało odszukać wszystkie ukryte między półkami wesołe duszki. Zadanie to nie przeraziło poszukiwaczy i w szybkim tempie odnaleźli wszystkie stworki. Zabawa wzbudziła wiele krzyków i emocji. Ale tej nocy nawet w bibliotece można było spokojnie krzyczeć!
      Aby "ostudzić emocje" uczniowie rozwiązywali krzyżówki, układali i naklejali na brystole hasła promujące czytelnictwo. Wzięli udział w zabawie literackiej, w której wcielali się w postacie z bajki pt.: "Czerwony Kapturek", odgadywali kalambury z tytułami książek.
       Po zabawach i konkursach uczniowie z trudem zapadli w sen prawie o świcie ...
        Taka nocna impreza pozwala inaczej spojrzeć na szkołę i bibliotekę. Jeżeli młodzi ludzie lubią się śmiać i bać - a przecież to rzecz oczywista - to wiadomo, że impreza była udana!

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stopka