Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Maj 2021  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Aktualności

"Pokochaj las" - Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego klasy 3b i 3c.
Projekt edukacyjny "Pokochaj las" był realizowany od marca 2020 r. do września 2020r. Do realizacji projektu zainspirował nas fakt, iż coraz częściej zapomina się o tym, jak przyroda ma ogromny wpływ na nasze życie oraz potrzeba zasygnalizowania dzieciom i rodzicom dbania o las i jego mieszkańców. Głównym założeniem projektu było rozwijanie umiejętności wnioskowania i myślenia logicznego u uczniów.

Podczas realizowania pierwszych zadań projektu uczniowie wykazali się umiejętnością korzystania z różnych źródeł informacji i ich poszukiwania, analizą zgromadzonego materiału oraz dzieleniem się z innymi zdobytymi informacjami. Odwiedzono bibliotekę szkolną w celu wypożyczenia książek i poradników związanych z tematem projektu. Uczniowie przynieśli także książki z domowych biblioteczek i zorganizowali wystawkę. Uczniowie obejrzeli cykl filmów pt.: ? Wędrówki Skrzata Borówki? , w których poznali różne ekosystemy i zamieszkujące je organizmy. W celu utrwalenia zdobytych informacji i prowadzonych obserwacji, zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej pt.: ? Jak należy zachowywać się w lesie?. To był doskonały czas na usystematyzowanie zdobytej wiedzy o lesie, jego warstwowej budowie, mieszkańcach poszczególnych warstw lasu. Uczniowie uświadomili sobie istotną rolę lasu dla człowieka i środowiska.

Na zakończenie projektu zrealizowano warsztaty związane z tworzeniem lasu zamkniętego w szkle. Były one kolejnym zwieńczeniem realizacji projektu. ?Mój las w słoiku? to warsztaty, podczas których stworzyliśmy niezwykły leśny świat, stanowiący samodzielny ekosystem wyrażający magię prawdziwego lasu. Za pomocą odpowiedniego podłoża; keramzytu, piasku, ziemi, roślin, mchu oraz kamieni odwzorowana jest cząstka dolnego poziomu lasu, przez co słoik wygląda jak miniaturowa baśniowa kraina. Las w słoiku ? to zainspirowanie dzieci do tworzenia piękna z natury, co stanowiło niezwykłą dekorację a nawet pomysł na idealny prezent.

Po wszystkim dokonano podsumowania i ewaluacji realizowanego projektu. Uczniowie chętnie angażowali się w prace związane z projektem, widoczna była samodzielność, kreatywność i pomysłowość we wszystkich działaniach. Wspomagali się wzajemnie, współpracowali zespołowo wykonując wszystkie zadania starannie i w terminie.

Wychowawcy klas: A. Musiał, A. Trzeciak. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  

Stopka