Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualności z biblioteki

"Starych książek czar ..." - wystawa
I. Zakrzewska, T. Polaszewski
   Od tygodnia w holu Szkoły Podstawowej w Osięcinach można oglądać wystawę starych książek i czasopism zorganizowaną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Wiekowe woluminy pochodzą sprzed ponad 100 lat. Kolory starych zbiorów dawno wyblakły, ale czuje się w nich nostalgię i widzi piękno przeszłości.


Wystawa ma na celu uzmysłowienie oglądającym jak cennym i rzadkim przedmiotem była kiedyś książka oraz ukazanie jej wartości i znaczenia na każdym etapie życia człowieka. Prezentowane książki pokazują różnice między książką drukowaną przed stu laty i obecnie (papier, druk, czcionka, ilustracje).
Oglądając wystawę można nacieszyć oko i z nostalgią wrócić do dawnych lat, kiedy książka była jedyną rozrywką i ciekawym sposobem spędzania czasu wolnego. Z przyjemnością patrzy się na stary "Elementarz" Falskiego, bogato ilustrowane "Baśnie" Andersena czy periodyk "Płomyczek".
Materiały zgromadzone na wystawie pochodzą ze zbiorów biblioteki oraz prywatnych zasobów nauczycieli. Serdecznie dziękujemy za ich udostępnienie.

Irena Zakrzewska
Zofia Polaszek
 

 
 
 
 
 
 

Stopka