Menu

  Strona główna
  Kontakt
  Aktualności
  O szkole
  Uczniowie
  Rodzice
  Biblioteka
  Świetlica szkolna
  Osiągnięcia
  Dokumenty
  RODO
  Wycieczki integracyjne
  Historia
  Galeria
Galeria

zobacz więcej »
Kalendarz

  Kwiecie 2024  
Pn Wt r Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Świetlica szkolna

BIBLIOTEKA SZKOLNA, ŚWIETLICA SZKOLNA I KOŁO EKOLOGICZNE OGŁASZAJĄ KONKURSY:

BIBLIOTEKA SZKOLNA, ŚWIETLICA SZKOLNA I KOŁO EKOLOGICZNE OGŁASZAJĄ KONKURSY:
„PUSZKA NIE JEST ŚMIECIEM! „
„ZBIERAJ BATERIE, CHROŃ ZIEMIĘ, CHROŃ SIEBIE.”

Aluminiowe puszki, to:
• Cenny surowiec wtórny
• Mniejsza ilość śmieci i odpadów trafiających na wysypiska śmieci
Szukaj na puszkach symboli aluminium, trochę poznęcaj się nad nimi, zgniatając je, zapakuj do torby i przynieś do biblioteki szkolnej.
Ze względu na zawartość szkodliwych metali ciężkich takich jak kadm i rtęć oraz wielu innych związków zużyte baterie stanowić zagrożenie dla środowiska i zostały one
zakwalifikowane jako odpad niebezpieczny. Baterie trafiające na składowisko odpadów lub
wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka.
Dlatego zachęcamy do udziału w zbiórce baterii, które następnie zostaną przekazane REBE Organizacji Odzysku i poddane recyklingowi.
Zatem szukajcie baterii różnej wielkości i typu następnie przynoście je do świetlicy, gdzie będą liczone i składowane.

więcej
PASOWANIA NA SWIETLIKA

„W świetlicy jest bardzo ciekawie,
W świetlicy czas płynie zabawniej.
… A więc spędzaj czas w świetlicy.
Baw się razem z nami,
A zapełnisz świat swój wokół
przyjaciółmi, przygodami.”

więcej
Dbamy o naszą planetę

Wszyscy lubimy, gdy wokół nas jest czysto. Ziemia to nasz wspólny dom, dlatego powinniśmy o nią dbać. W dniach 19.09.08 – 22.09.08 włączyliśmy się jak co roku do akcji Sprzątanie Świata – Polska. Uczniowie z naszej szkoły porządkowali teren i okolice szkoły.

więcej
„A kiedy patrzę na ten dach słomiany…”

W holu naszej szkoły zorganizowana została wystawa, której mottem jest cytat z wiersza Marii Konopnickiej „A kiedy patrzę na ten dach słomiany…” Wystawa ta ma na celu przybliżenie zwyczajów, ukazanie elementów życia dawnej kujawskiej wsi. Można na niej obejrzeć hafty twórczyni ludowej Pani Marii Nowak, sprzęty gospodarstwa domowego oraz fragmenty zagrody chłopskiej.
Na wystawę wykorzystano eksponaty ze zbiorów własnych Pani Marii Nowak, pracowników szkoły oraz ze szkolnej izby regionalnej.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy.
Anna Nosek, Anna Kozłowska, Zofia Polaszek, Agnieszka Domańska

Prawa dziecka

W dniu 29 maja 2008 roku odbyła się audycja przygotowana przez Koło Medialne poświęcona prawom dzieci. Była ona urozmaicona pokazem slajdów przedstawiających dzieci z całego świata.
Po zakończeniu audycji odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Eko – Planeta. Na 24 uczniów biorących udział w konkursie, aż 16 uzyskało powyżej 20 punktów na 35 możliwych. Wyróżnienie i nagrodę otrzymała uczennica klasy V b – Aleksandra Barczak za wynik 29 punktów.

więcej
Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

W dnia 9 maja 2008r. w Bibliotece Publicznej w Osięcinach odbyło się spotkanie z autorką książek dla młodzieży i dorosłych panią Barbarą Kosmowską.
Uczestniczyli w nim członkowie Koła Medialnego, uczniowie klas VI i Gimnazjum w Osięcinach. Najpierw pani Barbara opowiedziała nam o sobie. Dowiedzieliśmy się, że pisarka urodziła się 24 stycznia 1958r. w Bytowie. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie powróciła do Bytowa, gdzie przez krótki czas nauczała języka polskiego. W roku 1999 na uczelni gdańskiej obroniła pracę doktorską zatytułowaną „Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O powieściopisarstwie Zofii Urbanowskiej”. Praca ta, dotycząca literatury polskiego pozytywizmu skierowanej do dzieci i młodzieży, dostała wyróżnienie Summa cum lauda. Wcześniej pracowała jako kurator w Bytowie, natomiast obecnie jest adiunktem Zakładu Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wcześniej pracowała jako kurator społeczny w Bytowie.

więcej
„Uzależnieniom – Nie!”

Choroby – uzależnienia człowieka to również choroby przyrody, gdyż to właśnie my jesteśmy istotnym elementem środowiska i to od nas zależy jego stan.
Aby umieć przeciwstawiać się chorobą – uzależnieniom należy je poznać. Tak właśnie zrobili niektórzy uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie szkolnym.

więcej
OBCHODY DNIA ZIEMI

OBCHODY DNIA ZIEMI
W SZKOLE PODSTAWOWEJ
W OSIĘCINACH



W ramach TYGODNIA PODSUMOWUJĄCEGO DZIAŁANIA EKOLOGICZNE w naszej szkole, któremu patronowało hasło: „Ziemia – Wspólne Dobro” odbyły się:
*Wycieczki krajoznawczo-przyrodnicze (kompleks leśny w Osięcinach, park, okolice naszej miejscowości – ciekawe miejsca przyrodnicze),
*Prelekcja: ”Ekologia w naszych domach” we Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej,
*Wykonywanie ulotek i plakatów dotyczących konieczności i celowości
podejmowania działań ekologicznych
*Pogadanka z leśnikiem panem Mirosławem Krysiakiem, pielęgniarką – panią Jolantą Kłosińską,
*Oglądanie filmów z cyklu Europa przeciw zagrożeniom tj. np. „Rodzina a postawy proekologiczne”, „Opakowania - europejski model wytwarzania i recyklingu” i „Odpady przemysłowe – droga do standardów europejskich” oraz kilka filmów dotyczących ochrony środowiska.
*Konkurs wiedzy przyrodniczo-ekologicznej: „Ekologia w bibliotece”
dla klas IV-VI, zachęcający do korzystania z literatury, czasopism i mediów naszej biblioteki.
Największą wiedzą wykazały się:
1. Aleksandra Barczak uczennica klasy 5b
2. Dominika Nastulska uczennica klasy 6b

więcej
Dorastanie do papiestwa

W świetlicy szkolnej zorganizowano wystawę poświeconą Ojcu Świętemu. Skupia ona pozycje książkowe, albumy wykonane przez dzieci, ciekawostki prasy, płyty. Przeglądając ekspozycję można podążać śladami Karola Wojtyły począwszy od pierwszych lat życia, poprzez dzieciństwo, kapłaństwo, lata służby biskupiej i kardynalskiej, aż do okresu pontyfikatu.

więcej
Konkurs o Janie Pawle II

Ojcze Święty
Janie Pawle II

Jeśli miłość do Ciebie, to bezgraniczna,
Jeśli pamięć o Tobie, to na zawsze,
A jeśli wiara,
To taka jak Twoja:
Zdolna góry przenosić,
Ludzi jednoczyć
Zmieniać oblicze ziemi.
( Krzysztof Seweryn Wroński ,, *** ”)

więcej

 strona:  3 4 5 6 7 8 9 
Stopka